Łęczna: Grzegorz Kuczyński powołany przez Włodarskiego do rady nadzorczej PGKiM. Ile dorobi do urzędniczej pensji? [Dokument]

Jeden z najbardziej skompromitowanych urzędników ratusza ma nową, dodatkową fuchę. Grzegorz Kuczyński, człowiek który od prawie 10 lat tłumaczy się z faktu zatrudnienia swojej żony w MOPS(LINK), od września 2022, po cichu i bez rozgłosu, zasiada w radzie nadzorczej łęczyńskiej PGKiM. Powołał go.. Włodarski, płacą mieszkańcy. Ile?

Gdyby nie anonimowa informacja od jednego z czytelników, pewnie długo jeszcze nie wiedzielibyśmy jak rozwija się „miejski urząd pracy” pod batutą Leszka Włodarskiego. W miejskich instytucjach w obecnej kadencji, zatrudniani byli już członkowie rodzin urzędników, przychylni burmistrzowi radni, czy partnerki i żony takich radnych. Zgodnie z informacją przekazaną mi przez prezesa PGKiM, Kuczyński został powołany na członka rady nadzorczej miejskiej spółki. Decyzja została podjęta przez Zgromadzenie Wspólników (Leszek Włodarski).

Przez lata, pracując w urzędzie (również w godzinach pracy), Kuczyński prowadził komercyjny, przychylny władzy serwis Leczna24.pl. Będąc kilkukrotnie przyłapanym na tym nadużyciu, postanowił nieco się ukryć. W styczniu 2022 roku, urząd miejski odmówił mi przekazania logów dotyczących wejść na adres portalu z urzędowych komputerów. To pewnie przypadek 🙂
Knuł też intrygi (LINK) (LINK) i szukał haków na radnych(LINK).
Kuczyński zasłynął także obecnością w radzie powiatu, gdzie nie dotrzymywał słowa(LINK) oraz zadłużał bankrutujący wtedy powiat (LINK). W 2016 roku pobrał też ok. 6000 PLN za przewodniczenie komisji bezpieczeństwa, którą zwołał tylko raz(LINK).

Widząc to wszystko, mieszkańcy nie dali się nabrać. Nie pomogła mu też ohydna promocja na osobach ciężko i śmiertelnie chorych. Kuczyński nie dostał się do rady powiatu w wyborach w 2018.
Szybko wynagrodził mu to jednak Leszek Włodarski. Dał mu awans i podwyżkę. Na nowym stanowisku zarabiał około 4500 – 5000 PLN brutto. Jak wiemy, szaleje inflacja, raty kredytów poszły w górę, trzeba więc było znaleźć możliwość dorobienia do niewielkiej pensji miejskiego propagandysty.

No dobra. Ile Kuczyński dorobi w komunalnej?
Jest to niecałe 2800 PLN brutto. Poniżej dokument:

Razem więc z pensją w urzędzie jest to ok. 7 000 PLN brutto. Można?

Nie pytajcie mnie o kompetencje i kwalifikacje, bo prezes komunalnej postanowił nie przesyłać ew. kopii certyfikatów czy dyplomów nowego członka RN. Widocznie nie ma się czym chwalić… 🙂

Zastanawiacie się pewnie, po co w otoczeniu Włodarskiego są tacy ludzie? Cóż, na nikogo więcej nie może liczyć. Lans nie zrobi się sam.
A Ty Mieszkańcu, płacz i płać za ich zabawy! Czekamy na kolejną podwyżkę cen wody i ścieków.
To chyba już wiecie dlaczego Włodarski mimo obietnic, do dziś nie zarządził audytu w komunalnej?

Ręce i cycki opadają, niech skomentuje to klasyk…

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

10 komentarzy do artykułu "Łęczna: Grzegorz Kuczyński powołany przez Włodarskiego do rady nadzorczej PGKiM. Ile dorobi do urzędniczej pensji? [Dokument]"

 1. Burykot pisze:

  Ciekawe czy ludzie się ogarną w końcu. Jednak zbyt wielu dostaje w rodzinie lewuche aby zwykłemu mieszkańcowi było dobrze.

 2. Ciekawe pisze:

  Ciekawe czy trzeba aż tyle płacić za „zasiadanie” w RN takiej spółki? Śmieci drogie, woda droga… Szkoda gadać.

 3. Rafela pisze:

  Wazeliniarz zawsze się wśliźnie…Podły i fałszywy człeczek…

 4. ABC pisze:

  A teraz zobaczcie urzędnicy, koledzy/koleżanki tego osobnika. Tak się walczy z inflacją. A wy błagacie Leszka, a nawet radnych o podwyżki. Dalej całymi rodzinami głosujcie na Grzesia, Lesia czy Teodora. A w następnym roku zapewne podwyżka opłat za śmieci. Miłego dnia urzędnicy.

 5. Maria pisze:

  Obrzydliwy typ. Nie chciałabym z nim mieć nic wspólnego. Dlaczego burmistrz go trzyma?

 6. SzubiDubi pisze:

  to się nie mieści w głowie. Z tego co tu czytam, narobił niezłego szamba, więc do komunalnej się nadaje nawet bez kwitów.

 7. kierowca pisze:

  Do ku#wy jasnej ładnie się tam bawicie za nasze pieniądze. Przyjdą wybory to was rozliczymy

 8. Aldona pisze:

  Jeden dobry, drugi jeszcze lepszy.
  Doją naszą Łęczną całymi rodzinami.
  Ten oto redaktor w radzie, tamten redaktor jako rolnik z dopłatami unijnymi.
  Czemu my mieszkańcy takim gnidom dajemy się w wała robić?
  Ile to jeszcze będzie trwać?
  I Ty czytelniku, jako przyszły wyborca dasz się takim w h… robić?
  Myślę, że czas by nadeszły zmiany.

 9. megakot pisze:

  był kiedyś taki program „praca dla swoich”. Może to jakaś nowa edycja 🙂

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes