S.Pawlak: Uczniowie SP nr 4 nadal czekają na książki

O interwencję w tej sprawie poprosili mnie rodzice. Tzw. ustawa podręcznikowa gwarantuje uczniom bezpłatne podręczniki. Niestety – jak poinformowali mnie rodzicie uczniów klas czwartych – w szkole przy Jaśminowej – tak nie jest. Brakuje m.in. ćwiczeń do większości przedmiotów, np. historii, przyrody i matematyki. W zmian dzieci otrzymały ćwiczenia do muzyki.

Trudno zrozumieć, czym kierowano się przy takim wyborze materiałów. Przecież – nic nie ujmując muzyce – test na zakończenie nauki w szkole podstawowej obejmuje matematykę.

Co ciekawe, w Szkole Podstawowej nr 2 takich problemów nie ma. Natomiast rodzice z „czwórki” jeszcze we wrześniu byli informowani, że książki będą sukcesywnie wydawane. Podręczników nie ma do dziś i rodzice te zapewnienia odbierają jako „grę na czas”. Bulwersujące jest także to, że nie wyjaśniono dlaczego doszło do takiej sytuacji oraz jakie rozwiązanie problemu widzi szkoła.

Uczniowie z Jaśminowej jak za dawnych czasów przepisują zadania z tablicy do zeszytów lub nauczyciele robią dla nich ksera. Inni z kolei – chcąc nie chcąc – stwierdzić mieli, że zeszyty ćwiczeń nie są im potrzebne.

Dziś złożyłem interpelację do burmistrza oraz pismo do dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w sprawie uczniów, którzy nie otrzymali kompletu bezpłatnych podręczników-ćwiczeń. Mijają dwa miesiące, a książek – mimo zapewnień – nie ma.

Treść złożonych pism znajdziecie tutaj(LINK)

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „S.Pawlak: Uczniowie SP nr 4 nadal czekają na książki

 1. Muzyka na Titanicu do końca grała a on szedł na dno.
  Może i dyrekcja szkoły myśli, ze jak już iść na dno to z muzyką i na wesoło.
  Szkoda tylko tych łęczyńskich dzieci, że tak ich każdy oszukuje.
  Dopiero był temat ze stypendiami w LO Zamoyskiego, że nie chcą uczniom płacić, teraz jest temat że ćwiczeń do matematyki,historii i przyrody w tej podstawówce dla dzieci nie ma.
  Może już czas powymieniać tych co rządzą w wspólnej sprawie Łęczną, bo widzicie Państwo co się w mieście dzieje.
  Ja mam nadzieję, że brat pana dyrektora szkoły awansując na radnego w sejmiku szybko pomoże załatwić zakup oczekiwanych książek. 😉

 2. Jeśli chodzi o książki do muzyki to wynika na to, że jest jeden komplet na 4 klasy, bo moje dziecko też nie nosi tej książki.
  Pytam więc, jakim sposobem zabrakło pieniędzy na tak ważne ćwiczenia do matematyki? Kiedy poruszyłam ten temat wśród znajomych z innych miejscowości, okazało się że u nich nie ma takiego problemu i dzieci mają ćwiczenia do wszystkich przedmiotów. Inne szkoły zmieściły się w budżecie, a nasza nie?
  Natomiast jeśli chodzi o zakup ćwiczeń przez rodziców to musi być na to zgoda dyrektora, bo inaczej takich podręczników dzieci nie mogą używać na lekcji.
  Drodzy rodzice zobaczcie na stronie szkoły jaki jest wykaz podręczników dla klas V (jeszcze finansowanych przez rodziców). Tam do wszystkich przedmiotów wymagane są ćwiczenia, a nawet atlasy (historia i przyroda). Tak samo było w tamtym roku w przypadku klas IV. Też czekam z niecierpliwością na ustosunkowanie się dyrektora do ww kwestii.

 3. Moja córka chodzi do czwartej klasy i nie ma tych ćwiczeń. Gdyby nie ten artykuł nawet nie miałabym pojęcia że miały być wydane dzieciom. Pewna byłam że po prostu nie ma ćwiczeń do tych przedmiotów. Idąc tym tropem podpytałam ją o co chodzi i usłyszałam że owszem ćwiczenia do muzyki są ale pani udostępnia je tylko podczas lekcji, nauczycielka od matematyki stwierdziła że nie ma ćwiczeń bo szkoła nie miała już pieniędzy a pani od przyrody że wszyscy jakby chcieli to kupiliby sobie te ćwiczenia.
  Czekam na odpowiedź pana dyrektora mam nadzieję że będzie tu do wglądu bo w tej szkole nic nie można się dowiedzieć od nikogo na żaden temat ale szkoda gadać.

 4. Widzę że dyrektor nie ogarnia rzeczywistości w nowym roku szkolnym, może myślami jest jeszcze na wakacjach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.