Basen zamknięty od miesiąca! Pojawiły się bakterie

Od początku marca na łęczyńskim basenie nie odbywają się już żadne zajęcia. Także komercyjna działalność pływalni została zawieszona do odwołania. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie, na terenie jedynego basenu w Łęcznej sanepid wykrył bakterie E. coli. Kiedy pływalnia będzie ponownie czynna?

To dobre pytanie. Zapytany o to na wczorajszej sesji „lobbysta z Polnej” stwierdził, że teraz rozpocznie się remont obiektu i do jego końca basen będzie nieczynny. Także Ci z Was, którzy myśleli, że otwarcie nastąpi lada dzień (tak jeszcze w ubiegłym tygodniu informował sekretariat szkoły) mogą się niemile rozczarować.

Tymczasem dowiedziałem się, że w kwietniu odbędzie się otwarcie zupełnie nowego basenu w… Wólce Rokickiej. Tak, to jest wieś pod Lubartowem. Można? Oczywiście!
Kosztem 12 milionów złotych powstał tam całkowicie nowy obiekt z dwoma miejscami do pływania dla starszych i młodszych, dwiema saunami i UWAGA!!! zjeżdżalnią!
Ktoś mógłby powiedzieć, że taki basen trzeba potem utrzymać, a nawet do niego dołożyć. Obecnie co roku IMHO gmina wyrzuca w błoto ponad 500 000 PLN utrzymując zbędną formację straży miejskiej. Także o pieniądze na ew. utrzymywanie obiektu w Łęcznej są!

No to jeszcze raz popatrzmy na super atrakcje basenowe w Łęcznej i o połowę mniej licznych Rykach 🙂

Po takiej atrakcji Kosiarski powinien zjechać tegorocznej jesieni wprost w objęcia listonosza z emeryturą. Kończ waść, wstydu mieszkańcom oszczędź!

Tradycyjnie proszę o kliknięcie na przycisku LUBIĘ TO! dla większych zasięgów.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Basen zamknięty od miesiąca! Pojawiły się bakterie"

 1. Marii pisze:

  Wracając do łęczyńskiej zjeżdżalni… i tak z niej nikt nie korzysta. Mam dziecko w 4 klasie, które uczęszcza na zajęcia na basenie i opiekun nie pozwala używania zjeżdżalni, bo przeznaczona jest dla młodszych dzieci. A zdjęcia zrobiono chyba dla „dokumentacji”, bo są na nich dzieci w podobnym wieku. Każdy, kto choć raz był na naszym basenie, widząc te zdjęcia i logicznie myśląc, dojdzie do wniosku, że aby młodsze dziecko zjechało bezpiecznie to potrzeba 2 opiekunów: jednego, który będzie trzymał jeżdżącą zjeżdżalnię i drugiego, który będzie łapał dziecko w głębokiej dla niego wodzie (zjazd powinien odbyć się bezpośrednio do wody).

 2. Jojo pisze:

  Tam dostali kasę z tytułu ze mają wysypisko w Rokitnie my mamy Kopalnie A no Puchaczow to gmina ale miasto śpi Łęczna a tak na basenie w Łęcznej to nie ma ludzi do nauki pływania byl kiedyś porządny instruktor ale z tego co wiem nie pozwolono uczyć jak pływać zgroza ze w tym mieście nawet dzieci nie maja pozadnej lekcji pływania …

 3. Guest pisze:

  Ojoj pan Wąs chyba pałę przegiął totalnie. A taki On oddany dla miasta i powiatu.

 4. axa pisze:

  Jakiś konkretny owoc pracy tego pana, np. protokół z wnikliwej oceny przetargu, znaczy jak bardzo nam się on opłaca? jakieś papiery do ch… tam za te 5 koła produkuje!

 5. Arnold pisze:

  Przecież mieszkańcy gminy Spiczyn nie sądzili, że jak pogonią Krzysiaka to on przybędzie do Łęcznej. To jednak nasi sąsiedzi i nie można im życzyć źle bo jeszcze ten Krzysiak tam wróci.

 6. bobrownik pisze:

  Zróbmy akcję „Kosiarski do Spiczyna”. Niech się teraz tam z nim męczą.

  • Bartol pisze:

   Od razu do Spiczyna, czy ktoś go tam w ogóle chce? Nie życzmy źle mieszkańcom tej wioski. Na emeryturę! 🙂

  • Pandzioch pisze:

   Co ci biedni spiczynianie ci zrobili? 😉

  • mejro pisze:

   Co ty bobrownik wiesz, w Spiczynie każdy będzie lepszy od tej co teraz jest, Starosta ja wspiera, a jak sytuacja w Starostwie? On musi ją wspierać bo to zadanie PSL tak nakazał drugi Cholewa ten z Piask. Może Bóg da i ten PSL pójdzie w pola.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes