Bezpłatne zwiedzanie synagogi jeszcze tylko dzisiaj!

foto: powiatleczynski.pl

„Nie od razu Polskę zbudowano” – to hasło kolejnej, XXI już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Polsce. Przy okazji tego projektu, Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprosiło w dniach 14-15 września br. (sobota – niedziela), w godzinach od 9.00 do 16.00 do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji. Tak więc, jeśli jeszcze nie widzieliście zbiorów naszej synagogi, lub chcielibyście je sobie przypomnieć, warto tam dzisiaj zajrzeć.

Czekają na Was stałe wystawy w nowych aranżacjach, zatytułowanych „Bramy czasu”. Żydowskie zabytki sakralne i obrzędowe oraz „Ślady przeszłości”. Z dziejów i kultury Łęcznej oraz wystaw czasowych, w tym pt. „Lublin 1942”. Malarstwo Mieczysława Kukowskiego (1925-2013), pt. „Ręką artysty i etnografa…”, pt. „Jom Kippur” oraz ekspozycji poplenerowej XV Międzynarodowego Pleneru Malarsko –Rzeźbiarskiego „Łańcut 2013”.

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa za zadanie przypomnieć wszelkie formy budowy polskiej państwowości. Nie tylko w sensie dosłownym, czyli kształtowaniu granic na przestrzeni dziejów ale również tym symbolicznym – poczuciu przynależności i związku z historią, językiem, tradycją.

Udostępnij ten wpis!