Czy szpital obawia się jawności? [Dokument]

Po tym jak rejestr umów cywilnoprawnych opublikował łęczyński ratusz(LINK), otrzymałem wiele próśb aby taki sam rejestr został upubliczniony również w szpitalu powiatowym.
Przesłałem wobec tego wniosek o udostępnienie ewidencji umów zawieranych przez łęczyńską placówkę w dokładnie takim samym zakresie w jakim robi to urząd miejski. Co odpowiedziały władze szpitala?
Całą odpowiedź możecie przeczytać poniżej:

Nie wiem jak Wy ale w moim odczuciu pytanie o to, jakie są powody „szczególnie istotne dla interesu publicznego” ujawnienia takiego zestawienia, jest nie na miejscu.
Kolejnym krokiem mobilizującym szpital do wytworzenia takiego rejestru, będzie pytanie o rodzaj ewidencji prowadzonych przez tą instytucję. O dalszych losach tej sprawy będę informował na łamach wąsatego bloga.

#Jawnoscsprzyja

PS. W sprawie ujawnienia nagród łęczyńskich urzędników(LINK), oczekuję na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Czy szpital obawia się jawności? [Dokument]

 1. Nawet nie spodziewasz się w jakie mrowisko włożyłeś kija. gratuluję wyboru na CZŁOWIEKA ROKU życzę dalszej owocnej pracy na rzecz rozpędzenia w Łęcznej tego „TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI” którzy zwykłych ludzi mają za motłoch. A działalność szpitala trzeba było już dawno prześwietlić bo niektórzy zrobili z niego swój prywatny folwark.masz moje poparcie w tym co robisz pozdrawiam.

 2. art. 61 Konstytucji RP
  tylko nie myślcie że należę do KODu, czy tym podobne
  ale zaraz zaraz czy PełO nie uczestniczy w tych marszach?

 3. Wy macie prawo pytać, dyrekcja Szpitala ma prawo poznać dokładnie uzasadnienie pytania. Po co od razu taka afera?? Wykażcie powody o które chodzi i czekajcie na odpowiedź. Myślicie, że każda instytucja ma gotowe zestawienia i tylko czeka na Waszą prośbę o ich ujawnienie??

  1. Uzasadnienie pytania? Dobrze się czujesz? Zerknij do ustawy o dostępie do informacji publicznej zanim coś napiszesz. Nikt nie ma prawa wymagać uzasadnienia. Mam chęć to mogę pytać instytucje publiczną i nic nie muszę uzasadniać.

  2. Gdybyś miał jakieś wątpliwości to art 2 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej stanowi tak: Od osoby wykonującej prawo do informacji publicznej nie wolno żądać wykazania interesu prawnego lub faktycznego.

 4. Z urzędu nie było rozkazu żeby pisać to nie piszą. Łęczyńska niezależność na tym polega.
  Zapytajcie Kuczyńskiego.

 5. Kuczyński jest zwyczajnie udaje że temat nie istnieje. Tuba już chyba całkiem zdechła to kto ma pisać? Przecież nie pojezierze 😉

 6. Łukasz Siegieda wygrywa w plebiscycie organizowanym przez Wspólnotę Łęczyńską na CZŁOWIEKA ROKU,a niezależne Łęczyńskie media milczą.Przypadek?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.