Dlaczego MPK nie wjedzie do Łęcznej?

Jak poinformował czytelnik bloga bez wąsów w tle, kolejny już raz, w ciągu ostatnich kilku lat, „Głos Magistratu” zadręcza mieszkańców Łęcznej informacją ocierającą się o science-fiction. Po bzdurach w tekście o nagrobkach, przyszedł czas na wjeżdżające do odległej o 25km Łęcznej, lubelskie MPK. W zasadzie mógłbym zrozumieć sezon ogórkowy i brak chęci poinformowania społeczeństwa o tym, jakie opóźnienie będzie miała rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej ale każdy absurd powinien mieć swoje granice.
Do rzeczy.
Podniesiona jest kwestia jakości usług. Patrząc na tabor największego przewoźnika w Łęcznej, śmiem twierdzić, że to właśnie MPK mogłoby mieć problem z dostarczeniem środków transportu, o co najmniej zbliżonej jakości.
W artykule czytamy także, że „Samorządy gminne i powiatowe nie dołożą się do przejazdów autobusów MPK, bo to mogłoby zaburzyć zdrową konkurencję.„. Jest to oczywista bzdura, gdyż jak wiemy miasto Świdnik (w którym MPK będzie jeździło) dołoży się do całego projektu (LINK). Może zwyczajnie chodzi o to, aby zakamuflować twierdzenie, że w Łęcznej „nie da się” ? 😉
Podsumowując. „Wjazd” MPK do Łęcznej wydaje się niemożliwy (od strony łęczyńsko-urzędowo-formalnej, bo samo MPK jest zainteresowane), przynajmniej z trzech powodów:
– brak chęci, a może możliwości współfinansowania projektu,
– brak problemu niskiej jakości (stan techniczny) usług świadczonych przez lokalnych przewoźników w Łęcznej,
– odległość (Świdnik, jak wiemy praktycznie graniczy z Lublinem) Może nie jest to najważniejszy punkt ale w znacznym stopniu determinuje on współfinansowanie projektu.

Pamiętajcie o tym, kiedy po raz kolejny „ktoś” będzie próbował Was karmić takimi „informacjami”. Nie chodzi tu oczywiście o to, że jestem przeciwko projektowi (jest wręcz przeciwnie), a jedynie o formę przekazywania informacji oraz ich rzetelność, a w zasadzie jej brak.

Na koniec zestawienie odnalezionych artykułów na ten temat:
11.09.2014
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140911/LUBLIN/140919971
20.07.2013
http://leczna24.pl/informacje/lokalne/15520/mpk_wjedzie_do_lecznej_/
10.09.2011
http://leczna24.pl/informacje/lokalne/13182/mpk_lublin_wjedzie_do_lecznej__/
07.02.2011
http://leczna24.pl/informacje/lokalne/12059/mpk_lublin_wjedzie_do_lecznej/

Jak widać na przestrzeni kilku lat, nikt nie zdobył się nawet na chęć uzyskania prostej informacji pt. „Ile to będzie kosztowało”. Mamy za to festiwal zapewnień jak będzie pięknie i kolorowo. Hola, hola to jeszcze nie kampania wyborcza… a może właśnie już 😉

PS. Przytaczanie w tym tekście (niemożliwych do weryfikacji) słów nieżyjącego samorządowca, to czysta „nekropolityka”. Nikt się jednak temu nie dziwi, wiedząc kto pisze te „artykuły”.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Dlaczego MPK nie wjedzie do Łęcznej?

  1. Nie pierwszy raz leczna24 puszcza takie pierdy licząc na to że ciemna gawiedź będzie się szczerzyła jak mysz do sera. Nikt się już nie nabierze na te sztuczki.

  2. I po co o tym pisać cały czas? I tak mają ludzi gdzieś, bo wolą żeby wydawać niewiadomo ile pieniędzy na prywatnych przewoźników, bo przecież to spora kasa za wjazd i wyjazd z dworca w Łęcznej, trzeba sobie kasę czymś zapchać..

  3. Przecież wystarczy, że Łęcz-Transy wyjeżdżają do Lublina. Pan Burmistrz słusznie nie wydaje pieniędzy na MPK. Poza tym ważniejsze jest zapewnienie dojazdu gornikom do pracy w kopalnii i o to Pan Burmistrz zadbał doskonale.

    1. Człowieku, czy ty siebie czytasz? Przecież do Lublina jedzie cała masa ludzi. W godzinach porannych autobusy pękają, bo jest tak dużo ludzi i dlaczego niby Twój autorytet ma nie starać się o MPK? Może dostanie mniej pieniędzy niż od prywaciarzy.

  4. A może wiecie, gdzie będzie pętla – końcowy autobusów MPK z Lublina, pewnie pasowało by była, koło nowoczesnej fontanny na starym mieście w Łęcznej.
    A i zdjęcia nawet nie chciało się wymienił do artykułu – Kicha i wstyd.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.