Łęcznianko, Łęcznianinie! „Daj Włos” dla fundacji Rak`n`Roll

Niedzielnego poranka, pilna informacja o bardzo ciekawej i potrzebnej akcji. Do wzięcia udziału potrzebne będą Wam głowy, a w zasadzie to co na nich, czyli włosy! Dla wielu są ważnym elementem naszego wyglądu, odpowiednio pielęgnowane mogą budzić zachwyt i podziw. Niestety wiele tysięcy chorych w Polsce traci je podczas terapii,co po tak dramatycznych przejściach może dodatkowo negatywnie wpłynąć na samopoczucie, samoocenę oraz pewność siebie.

Od lat na całym świecie działają charytatywne fundacje takie jak Locks of Love czy Pantene Beauty Lengths, które zbierają włosy i przerabiają na peruki dla ludzi po chemioterapiach. Fundacja Rak`n`roll od jakiegoś czasu prowadzi akcję „Daj Włos”. Zdążyli zaangażować blisko setkę salonów fryzjerskich,które nieodpłatnie ścinają włosy i przekazują fundacji.Coraz częściej organizowane są pojedyncze eventy w szkołach, czy przy parafiach.Minimalna długość włosów którą można ofiarować to 25 centymetrów,włosy mogą być farbowane ale nie rozjaśnione i muszą być ścięte według ścisłej instrukcji.

Na Lubelszczyźnie niestety nie ma żadnego salonu,który podjął współpracę, dlatego jeśli chcesz wspomóc akcję to istnieje również możliwość samodzielnego obcięcia włosów,(bądź udania się do najbliższego fryzjera) i przesłania ich na adres fundacji Rak`n`Roll. (ul. Podchorążych 15/19, lokal 38 B, 00-721 Warszawa)

Włosy należy ścinać zgodnie z zaleceniami które przeczytacie na stronie http://raknroll.pl/o-fundacji/z-zycia-fundacji/daj-wlos/2040, tam również znajdziecie oświadczenie które trzeba wydrukować i podpisać i razem z włosami zapakować w kopertę, adresy salonów włączonych do akcji a także wiele innych szczegółów.

Jeśli myślisz o zmianie fryzury to chyba warto pomyśleć o włączeniu się do akcji, nie raz Łęczna pokazała, że ma Wielkie Serce i potrafi pomagać. To nic nie kosztuje a może dać komuś wiele radości a Ty będziesz mieć „Lżejszą głowę” 🙂

Udostępnij ten wpis!