Łęczyńskie dzikie wysypisko widać nawet z satelity! [Dużo zdjęć]

Pomiędzy nową częścią osiedla Słonecznego, a os. Niepodległości (nieopodal nowobudowanego osiedla) od kilku lat powstaje dzikie wysypisko. Znajdziemy tam głównie góry gałęzi, gruz, pomalowane deski czy butelki). Owo znalezisko widoczne jest nawet na zdjęciach satelitarnych. Władza oczywiście nie widzi lub nie chce go widzieć.

Jak pisze czytelnik wąsatego bloga, odpady na to miejsce, systematycznie dostarcza ciągnik jednej z łęczyńskich spółdzielni mieszkaniowych. Przecież już same sterty suchych gałęzi powodują w tym miejscu ogromne zagrożenie pożarowe – dodaje.
Dzięki uprzejmości czytelnika, możecie na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ten teren:

(Kliknij na wybranym zdjęciu, aby je powiększyć)

Żeby strażnikom lub urzędnikom było łatwiej zlokalizować teren, przygotowałem mapkę. Co prawda zdjęcia satelitarne zostały wykonane kilka lat temu ale jak widać, już wtedy ten teren służył za miejsce składowania odpadów.

Dzisiejszy wpis rozpoczyna akcję pt. „Wyręcz strażnika miejskiego w jego ciężkiej pracy” ;). Jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdują się zaniedbane, nieuprzątnięte miejsca, daj o tym znać na wąsatą skrzynkę redakcja@lle24.pl.
Blogowe interwencje niejednokrotnie udowadniały, że pracownikom gminy trzeba pokazać palcem, gdzie jest brudno, żeby łaskawie zajęli się sprawą. Jeżeli sami nie weźmiemy się za porządek, nadal będziemy widzieli „akcję sprzątania miasta” (wokół ratusza) i słyszeli od władzy, że w mieście jest czysto.

Kilkanaście miesięcy po wprowadzeniu w życie ustawy śmieciowej, mogę powiedzieć, że jej zapisy służą jedynie nabijaniu kabzy gminom. Nie pozbyliśmy się dzikich wysypisk, a wielu mieszkańców uważa wprost, że wprowadzenie nowych regulacji zaburzyło gospodarowanie odpadami, i jest przyczyną „kipiących” kontenerów na śmieci. Segregacja? jaka segregacja….

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Łęczyńskie dzikie wysypisko widać nawet z satelity! [Dużo zdjęć]

 1. https://www.google.pl/maps/place/Świnka/@51.303451,22.8994668,174m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4723b2bc4318218b:0x5db4314d4563f5a6

  A może mi ktoś wytłumaczyć co to za ściek wodny jest w Łęcznej niedaleko ścieżki na wąwozie?
  tutaj jest zdjęcie satelitarne i chodzi mi o to zielne coś obok świnki ( po lewej stronie napisu świnka) https://www.google.pl/maps/place/Świnka/@51.303451,22.8994668,174m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4723b2bc4318218b:0x5db4314d4563f5a6

  Często to przybiera dziwaczne kolory i ma plamiste ślady na tafli ale i smród jest okropny.

 2. Polecam spacer nad Wieprzem od mosty do ujścia Świnki syf iście godny Augiasza z Placu Kościuszki

 3. Kolejny raz ośmieszona jest straż miejska.
  Czy wy nie widzicie tego co się dzieje w naszym mieście, czy tylko udajecie, że pracujecie?
  Mieszkańcy powinni przestać na was płacić, bo podatki są i tak zbyt duże.
  Strażniku, jak sama nazwa twoja wskazuje stoisz na straży czegoś, w tym wypadku w drugim słowie twojej nazwy masz miejski, a ty co tak naprawdę robisz w pracy i dla tego miasta?
  Chyba tylko pilnujesz swojej wypłaty, by co miesiąc twój pracodawca – czyli gmina przelała ci „kasiorę” na twoje konto.
  Strażniku miejski! czy my mieszkańcy Łęcznej w formie podatku od tam „czegoś” mamy na was jeszcze płacić?
  – i niby za co?

 4. A ja polecam spacer na skwer pomiędzy ulicami 11 Listopada i Lubelską(niedaleko od UM i kościoła). Centrum miasta, brama na jeziora. Znajdziesz tu starą lodówkę, gary, ścięte gałęzie, choinkę ze świąt, butelki i inne ciekawostki.Szkoda, że procesje omijają to miejsce, Straż miejska też nie chce UM nałożyć mandatu.Szkoda, że taki skwer w centrum miasta marnieje.

 5. Czy za chwilę doczekamy się komentarza z UM, że to wcale nie wysypisko, a gałęzie, liście i trawa same tam urosły. Gruz natomiast pewnie wydobył się spod ziemi lub jest pozostałością po jakiejś budowli 🙂 Nie wiem za co ta straż miejska i ludzie odpowiedzialni za czystość w gminie biorą pieniądze. Przecież jest monitoring, można ustalić kto wysypuje tam śmieci, nałożyć karę i kazać uprzątnąć teren. Czy to jest takie trudne?

  Łatwiej im chyba znaleźć wysypisko przy kontenerze na śmieci, bo tutaj nie widzą.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.