Łęczyńskie Hot-Spoty coraz bliżej

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w końcówce bieżącego roku możemy liczyć na możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do szerokopasmowego internetu. Wszystko za sprawą projektu Wirtualne Powiaty realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej. Zakłada on rozpowszechnienie dostępu do internetu na terenie trzech powiatów łęczyńskiego, świdnickiego i włodawskiego. Starostwo wybudowało sieć WIMAX, którą zasilą łącza różnych operatorów (wyłonionych w przetargu). W finale, internet pojawi się tam, gdzie wcześniej istniały tzw. „białe plamy”. W ramach tego programu powstanie także około setki hot-spotów, czyli punktów, gdzie z bezprzewodowego internetu będziemy mogli skorzystać bezpłatnie.
Wirtualne Powiaty to oprócz oczywistych zalet, także ogromne koszty. Wdrożenie tego programu to niebagatelny koszt 30 mln złotych. Trzymamy kciuki za zakończenie projektu w terminie.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Łęczyńskie Hot-Spoty coraz bliżej

  1. W jakim terminie ?? Termin realizacji powinien zakonczyc sie juz rok temu, a zakonczy pewnie w polowie przszłego roku.

    Brawo brawo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.