[Lepsza Łęczna] Problemy kopalni to także problemy miasta! [Dokument]

Nie tak dawno Teodor Kosiarski pytany o pomysły związane z sytuacją w kopalni Bogdanka odpowiedział, że „problemy kopalni, to problemy kopalni”(LINK). Radni Lepszej Łęcznej nie mogli się zgodzić na takie skandaliczne postrzeganie bardzo poważnego problemu i na wczorajszej sesji rady miejskiej zaproponowali przyjęcie stanowiska w sprawie sytuacji wokół Lubelskiego Węgla Bogdanka SA wyrażając solidarność z pracownikami oraz ich rodzinami.
Rada Miejska przyjęła jednogłośnie przygotowane przez Klub Radnych Lepsza Łęczna .

Poniżej załączam skan dokumentu z przyjętą uchwałą:

Mam nadzieję, że włodarz przemyślał swoje zachowanie i następnym razem będzie ważył słowa w tak istotnych dla miasta sprawach.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „[Lepsza Łęczna] Problemy kopalni to także problemy miasta! [Dokument]

  1. Wysokie ciśnienie powoduje, że nie myślisz? To nie jest propozycja dla kopalni tylko stanowisko, które mówi że nie wszyscy myślą tak jak Kosiarski.
   Jako górnik wykonujący ciężką pracę od lat doceniam to.

   1. Przyznam się szczerze, że ustosunkowanie się gminy to sytuacji panującej na Bogdance nic nie da. Zarząd ma w nosie co sądzi o nim Łęczna.

    1. Umówmy się, żadne stanowisko rady nie zmieni sytuacji na Bogdance. Chodzi bardziej o przekonanie wśród górników, że nie są sami, a butne wypowiedzi Kosiarskiego są wyłącznie jego prywatnym zdaniem.
     Co do propozycji LŁ dla osób zwolnionych w LW to odsyłam kolegę do programu wyborczego komitetu. Naliczyłem co najmniej 3 punkty, które bezpośrednio wpływają na zwiększenie miejsc pracy w gminie/powiecie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.