LW Bogdanka: Sprzedaż i produkcja węgla spada

Zgodnie z ogłoszonymi wynikami spółka Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. zanotowała w I kwartale 2015 roku produkcję węgla handlowego na poziomie 1,99 mln ton, wobec 2,24 mln ton w tym samym okresie rok wcześniej. Zrealizowana w I kwartale 2015 roku sprzedaż wyniosła 1,95 mln ton, wobec 2,23 mln ton rok wcześniej. Niższe wydobycie oraz sprzedaż związane są z obecną trudną sytuacją rynkową i nadpodażą węgla na polskim rynku.

Zrealizowane wydobycie jest zgodne z tegorocznym harmonogramem dostaw do klientów. Spółka podtrzymuje też założenia dotyczące sprzedaży węgla na poziomie 9,3 – 9,5 mln ton w 2015 roku.

Spółka koncentruje się obecnie na dostosowaniu swojej działalności do poziomu wydobycia (warunkowanego przez możliwości sprzedaży), poprzez optymalizację struktury i poziomu wydobycia, dalszą redukcję kosztów działalności oraz obniżenie nakładów inwestycyjnych.

Podtrzymujemy nasze deklaracje dotyczące sprzedaży 9,3 – 9,5 mln ton węgla w tym roku. Kontynuujemy prace nad aktualizacją strategii, której celem jest przygotowanie Spółki do działania w warunkach dramatycznie zmieniającego się pod wpływem czynników zewnętrznych i coraz bardziej konkurencyjnego rynku. Naszym priorytetem w tej chwili jest dostosowanie działalności i wydobycia do obecnych możliwości sprzedaży, poprzez optymalizację struktury i poziomu wydobycia, a także dalszą redukcję kosztów działalności i obniżenie nakładów inwestycyjnych. Celem długofalowym prowadzonych działań jest stworzenie warunków utrzymania niskiego poziomu kosztów wydobycia w długim horyzoncie czasowym. Prowadzimy również działania mające na celu poszerzenie spektrum odbiorców Spółki – mówi Zbigniew Stopa.

W chwili zamknięcia notowań na warszawskiej GPW za jedną akcję LW Bogdanka trzeba zapłacić 83 złote. I pomyśleć tylko, że jeszcze rok temu cena była o 40 złotych wyższa.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “LW Bogdanka: Sprzedaż i produkcja węgla spada

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.