Mariusz Fijałkowski: Mówimy STOP podwyżkom wody i ścieków [Audio]

Za kilka tygodni Rada Miejska będzie analizować tegoroczne taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w Łęcznej, które przedstawi PGKiM. Wcześniej taryfy te będzie weryfikował burmistrz Kosiarski. Ustawodawca tak rozdzielił kompetencje w tej materii między organami gminy, że to do burmistrza należą prawne oraz faktyczne możliwości wpływania na ceny za usługi wodno – kanalizacyjne.

Dlatego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej złożyłem w imieniu radnych opozycji interpelację w sprawie zahamowania wzrostu cen wody i ścieków. Wzywamy w niej burmistrza Kosiarskiego do podjęcia działań zmierzających do niepodwyższania cen za wodę i ścieki, a nawet do ich obniżki. Uważamy, że ceny te są wywindowane do granic możliwości, a ich dalsze podnoszenie będzie stanowić nadmierne obciążenie dla mieszkańców Łęcznej. Dwa lata temu niewiele zabrakło by podwyżkę powstrzymać, jednak radni koalicji wraz z burmistrzem zrobili co mogli, by taryfy, pomimo rażących błędów formalnych weszły w życie. W 2013 roku podwyżek udało się uniknąć.

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Potrzeba do tego jedynie chęci i determinacji burmistrza Łęcznej, który ma odpowiednie możliwości by wzrost cen skutecznie zahamować. To burmistrz sprawdza czy taryfy zostały opracowane zgodnie z prawem i weryfikuje czy koszty związane ze świadczeniem tych usług nie są zawyżone. Burmistrz pełni także funkcję Zgromadzenia Wspólników spółki PGKiM. W związku z tym dysponuje szerokimi kompetencjami z zakresu kierownictwa i może bezpośrednio lub pośrednio poprzez radę nadzorczą, w której zasiadają jego przedstawiciele oddziaływać na treść przygotowywanych projektów oraz na bieżącą działalność przedsiębiorstwa.

Mamy nadzieję, że burmistrz Kosiarski stanie tym razem po stronie mieszkańców Łęcznej, którzy i tak płacą już dużo większe podatki i opłaty lokalne w porównaniu z sąsiadującymi gminami. Biorąc jednak pod uwagę komentarz burmistrza, który padł podczas sesji i który możecie Państwo posłuchać poniżej wydaje się, że arogancja tej władzy przekracza już wszelkie granice. Według mnie świadczy to tylko o tym, że dobry gospodarz po tylu latach nie rozumie jeszcze swojej roli jako burmistrza oraz potrzeb mieszkańców Łęcznej. Może dlatego, że…

!!! Posłuchaj wypowiedzi „dobrego gospodarza” !!!

Cały artykuł oraz skan złożonych dokumentów przeczytacie i zobaczycie na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

O sprawie stawek za wodę i ścieki pisze także
<< radny Sebastian Pawlak na swoim blogu >>

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Mariusz Fijałkowski: Mówimy STOP podwyżkom wody i ścieków [Audio]

  1. Ewidentnie Kosiarski nie rozumie na czym polega jego praca. Poziom buty i arogancji tego człowieka jest zatrważający. Pomóżmy mu odpocząć po najbliższych wyborach. Wygląda bowiem na to, że praca na rzecz miasta i mieszkańców niesamowicie męczy i przytłacza włodarza.

  2. Przecież w tym roku wybory. Nie sądzę, aby strzelili sobie takiego „samobója”. Będą ratować „koryto”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.