Mimo słabszych wyników, Bogdanka podtrzymuje założenia!

Produkcja i sprzedaż w drugim kwartale były zgodne z założeniami i harmonogramem dostaw do klientów. Podtrzymujemy nasze deklaracje dotyczące sprzedaży na poziomie 8,50 mln ton węgla w tym roku. Oznacza to, ze zarówno produkcja jak i sprzedaż w drugim półroczu będą istotnie wyższe niż w pierwszych sześciu miesiącach roku. – powiedział Zbigniew Stopa, Prezes Zarządu LW BOGDANKA S.A.

Ogłoszone przez spółkę wyniki mówią, że w II kwartale 2015 roku zrealizowano produkcję węgla handlowego na poziomie 1,90 mln ton, wobec 1,99 mln ton w I kwartale 2015 roku oraz 2,02 mln ton w II kwartale 2014 roku.
Sprzedaż w II kwartale 2015 roku wyniosła 1,88 mln ton, wobec 1,95 mln ton w I kwartale 2015 i 2,10 mln ton w II kwartale 2014 roku. Niższe wydobycie oraz sprzedaż związane są z utrzymującą się trudną sytuacją rynkową i nadpodażą węgla na polskim rynku.

Obecnie naszym priorytetem są działania mające na celu pozyskanie kolejnych nowych odbiorców, a także dostosowanie działalności i wydobycia do obecnych możliwości sprzedaży, poprzez optymalizację struktury i poziomu wydobycia, dalszą redukcję kosztów działalności oraz obniżenie nakładów inwestycyjnych. Naszym celem jest utrzymanie kosztów jednostkowych na dotychczasowym poziomie, pomimo spadku wolumenów – mówił Prezes

Na zamknięciu Giełdy Papierów Wartościowych w dniu wczorajszym, za jedną akcję LWB trzeba było zapłacić 55,97 PLN. Kurs zanotował spadek rzędu 5,55%.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Mimo słabszych wyników, Bogdanka podtrzymuje założenia!

  1. W pewnym momencie PD Co. dojdzie do wniosku, że lepiej(taniej) kupić pakiet większościowy niż budować nową kopalnię. Obym się mylił.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.