Niedziela bez handlu w Łęcznej. Gdzie zrobicie zakupy?

Niedziela bez handlu – jeden z bardziej niezrozumiałych dla mnie i wielu z Was pomysłów obecnie panującej władzy. Na tę chwilę jeszcze nie wszystkie niedziele miesiąca oznaczają zamknięte sklepy ale już niedługo to się zmieni. Co wtedy? Pomyślałem, że warto stworzyć listę łęczyńskich sklepów, które są w tym czasie czynne.

Oczywiście nie wszystkie sklepy muszą być zamknięte. Wyjątkiem są stacje paliw lub sklepy w których w niedzielę sprzedaje właściciel. Jednym z takich przykładów w Łęcznej jest „Groszek” na ul. kpt. Żabickiego 5, czynny w godzinach 10-19. Z pewnością nie jest to jedyny sklep czynny dzisiaj w naszym mieście. Warto, żeby mieszkańcy mogli się dowiedzieć, gdzie się udać, jeśli zabraknie czegoś na niedzielny placek lub do niedzielnego obiadu.

Jeśli w Waszej okolicy znajdują się otwarte sklepy, dajcie proszę znać w komentarzu. Jestem przekonany, że taka lista znacznie ułatwi funkcjonowanie mieszkańcom.

PS. Uważam, że jeśli ustawodawca chciał regulować kwestię handlu w niedzielę, warto było pomyśleć o tym, by każda osoba pracująca w tym dniu, otrzymywała co najmniej 200% podstawowego wynagrodzenia. Regulowanie rynku przez wprowadzanie odgórnych zakazów lub nakazów to IMHO średni pomysł.

PS2. Widzieliście to: 🙂


Naprawdę udana produkcja.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Niedziela bez handlu w Łęcznej. Gdzie zrobicie zakupy?

  1. Zamknięte sklepy w niedzielę to jest bardzo dobry pomysł. Niech ludzie sobie trochę odpoczną. Mają sześć dni w tygodniu na to, aby się zaopatrzyć. Zdecydowana większość nie chce pracować w niedzielę. Za to obecną władzę trzeba pochwalić.

    1. No tak, bo przecież tylko sklepikarze mogą być zmęczeni i potrzebują wolnego dnia. Inne zawody mogą zapieprzać, jak choćby Inspekcja Pracy, która właśnie w niedziele kontroluje czy zakaz nie jest łamany.

  2. Daj coś mocnego bo zaraz szlachta r……a do roboty nie pójdzie,ta agencja to tak o Ci wyszło.Sciskawica i jedziemy dalej..

  3. Dobry pomysł, niech ludzie wiedzą gdzie jest otwarte. PIS to już w tym populizmie na głowę upadł. Jest tyle ludzi pracujących w niedziele np. górnicy albo pielęgniarki i o nich nikt nie pomyślał. Tani chwyt dla ciemnego ludu.

  4. Bartol dlaczego myślisz ze inni czytelnicy tej strony myślą tak jak ty ,powiem Ci tak kufel czynny a zakupy można zrobic w sobotę a tak to doborze że sklepy wielkiego brata zachodniego sa zamknięte poz.Cię .Bartol

    1. Nie wiem co myślą inni czytelnicy ale pewnie się już przyzwyczaiłeś, że zawsze mówię (pisze) to co myślę. Nie mam w sobie nic z agencji towarzyskiej, nie zaspokajam wszystkich 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.