Niedziela bez handlu w Łęcznej. Gdzie zrobicie zakupy?

Niedziela bez handlu – jeden z bardziej niezrozumiałych dla mnie i wielu z Was pomysłów obecnie panującej władzy. Na tę chwilę jeszcze nie wszystkie niedziele miesiąca oznaczają zamknięte sklepy ale już niedługo to się zmieni. Co wtedy? Pomyślałem, że warto stworzyć listę łęczyńskich sklepów, które są w tym czasie czynne.

Oczywiście nie wszystkie sklepy muszą być zamknięte. Wyjątkiem są stacje paliw lub sklepy w których w niedzielę sprzedaje właściciel. Jednym z takich przykładów w Łęcznej jest „Groszek” na ul. kpt. Żabickiego 5, czynny w godzinach 10-19. Z pewnością nie jest to jedyny sklep czynny dzisiaj w naszym mieście. Warto, żeby mieszkańcy mogli się dowiedzieć, gdzie się udać, jeśli zabraknie czegoś na niedzielny placek lub do niedzielnego obiadu.

Jeśli w Waszej okolicy znajdują się otwarte sklepy, dajcie proszę znać w komentarzu. Jestem przekonany, że taka lista znacznie ułatwi funkcjonowanie mieszkańcom.

PS. Uważam, że jeśli ustawodawca chciał regulować kwestię handlu w niedzielę, warto było pomyśleć o tym, by każda osoba pracująca w tym dniu, otrzymywała co najmniej 200% podstawowego wynagrodzenia. Regulowanie rynku przez wprowadzanie odgórnych zakazów lub nakazów to IMHO średni pomysł.

PS2. Widzieliście to: 🙂


Naprawdę udana produkcja.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

10 komentarzy do artykułu "Niedziela bez handlu w Łęcznej. Gdzie zrobicie zakupy?"

 1. kalia pisze:

  Zamknięte sklepy w niedzielę to jest bardzo dobry pomysł. Niech ludzie sobie trochę odpoczną. Mają sześć dni w tygodniu na to, aby się zaopatrzyć. Zdecydowana większość nie chce pracować w niedzielę. Za to obecną władzę trzeba pochwalić.

  • Mała Mi pisze:

   No tak, bo przecież tylko sklepikarze mogą być zmęczeni i potrzebują wolnego dnia. Inne zawody mogą zapieprzać, jak choćby Inspekcja Pracy, która właśnie w niedziele kontroluje czy zakaz nie jest łamany.

 2. WKS pisze:

  Daj coś mocnego bo zaraz szlachta r……a do roboty nie pójdzie,ta agencja to tak o Ci wyszło.Sciskawica i jedziemy dalej..

 3. Użytnik pisze:

  Dobry pomysł, niech ludzie wiedzą gdzie jest otwarte. PIS to już w tym populizmie na głowę upadł. Jest tyle ludzi pracujących w niedziele np. górnicy albo pielęgniarki i o nich nikt nie pomyślał. Tani chwyt dla ciemnego ludu.

 4. WKS pisze:

  Bartol dlaczego myślisz ze inni czytelnicy tej strony myślą tak jak ty ,powiem Ci tak kufel czynny a zakupy można zrobic w sobotę a tak to doborze że sklepy wielkiego brata zachodniego sa zamknięte poz.Cię .Bartol

  • Bartol pisze:

   Nie wiem co myślą inni czytelnicy ale pewnie się już przyzwyczaiłeś, że zawsze mówię (pisze) to co myślę. Nie mam w sobie nic z agencji towarzyskiej, nie zaspokajam wszystkich 🙂

 5. qwerty pisze:

  u Juszczykowej na ul. Wiklinowej pewnie też otwarte 😀

 6. qwerty pisze:

  żabka na deptaku

 7. thcjusz pisze:

  do Kuźni zapraszam

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes