PGKiM już nie odbiera śmieci i jest… TANIEJ!

Od 1 lipca 2014 zmieniają się stawki opłat za wywóz śmieci. Zgodnie z nowym cennikiem, koszt odbioru odpadów segregowanych wynosi 4 PLN, natomiast niesegregowanych 10 PLN od osoby. Oczywiście nie w Łęcznej!
Jak podaje oficjalna strona urzędu gminy w Cycowie (powiat łęczyński), zmienił się wykonawca usługi odbioru odpadów. Nie jest już nim łęczyński PGKiM (pobierał opłaty odpowiednio 5 i 12 PLN), natomiast firma z Włodawy, która obniżyła opłaty odpowiednio o 1 i 2 PLN. Da się?
(W Łęcznej obowiązują stawki 9 i 14 PLN)

Jak to możliwe, że w gminie w której zabudowa jest mniej zwarta od łęczyńskich blokowisk, udało się wynegocjować tak korzystną stawkę dla mieszkańców. Może zwyczajnie tamtejszy urząd pracuje z myślą o mieszkańcach, a nie np. o swoich znajomych których trzeba zatrudnić na specjalnie stworzonych stołkach…

Zastanawiam się, czy w związku ze zmniejszeniem ilości pracy dla łęczyńskiej PGKiM, nie będzie trzeba zwalniać pracowników w miejskiej spółce? A może ewentualne „braki w kasie” pokryją mieszkańcy Łęcznej?
Mam nadzieję, że te oraz inne pytania związane z poruszanym wyżej tematem, zostaną zadane „gospodarzowi” przy okazji najbliższej sesji.

Cóż, jestem przekonany, że dopóki u sterów mamy obecną władzę, łęcznianie będą kolokwialnie mówiąc dojeni. Nie tylko w wypadku opłat za śmieci ale również innych danin, od podatku za psa zacząwszy, a na podatkach dla przedsiębiorców skończywszy.
Sitwa musi odejść!

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “PGKiM już nie odbiera śmieci i jest… TANIEJ!

  1. A no co komu specjalista do spraw wizerunku firmy, czyżby przechowalnia do emerytury?
    Wiecie kogo mam na myśli! 🙁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.