Rekordowy radar w Łuszczowie. Mandaty dla 700 kierowców!

Niecały miesiąc wystarczył by odcinkowy pomiar prędkości, zamontowany w ciągu drogi krajowej nr 82 w miejscowości Łuszczów (trasa Łęczna -> Lublin), stał się rekordzistą w skali całego kraju. Od 19 listopada urządzenie zarejestrowało aż 700 !!! wykroczeń. Oznacza to, że każdego dnia pomiar rejestrował kilkudziesięciu zbyt szybkich kierowców.

Pomiar średniej prędkości pojazdów jadących przez Łuszczów odbywa się na odcinku o długości 2,9 km. Kamery zainstalowane na dwóch masztach (na początku i na końcu odcinka), rejestrują każdy przejeżdżający pojazd. Następnie system na podstawie czasu przejazdu, oblicza średnią prędkość z jaką kierowca poruszał się w tym miejscu. Kierowcy, którzy nie dostosowali swojej prędkości do obowiązujących w tym miejscu znaków, muszą się spodziewać drogiej przesyłki ze zdjęciami.

Warto pamiętać, że na monitorowanym odcinku, obowiązuje ograniczenie prędkości do 90km/h.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

6 komentarzy do artykułu "Rekordowy radar w Łuszczowie. Mandaty dla 700 kierowców!"

 1. henryk pisze:

  Bardzo dobrze ze została zamontowana ta bramka moze w koncu kierowcy z tablicami LLE zaczną przestrzegać przepisów ruchu drogowego….

  • onleczna pisze:

   Współczuję Ci Twojego ograniczenia… Ograniczenia się tylko do tablic lle. A pomyśleć, że Twój wpis naprawdę mądrze by brzmiał gdybyś nie użył tego zwrotu – „z tablicami lle”.

   • henryk pisze:

    Niestety to jak t napisałem jest uzasadnione jestem przerazony jak jade do lublina i widze wariatów w Puchaczowie ..łecznej i na trasie Łęczna-Lublin ile razy jechali na czołowke wiec wiem co pisze dlatego wole jezdzic przez Piaski duzo bezpieczniej

    • onleczna pisze:

     Ale większość z nas jeździ tymi trasami a niektórzy wyjeżdżają jeszcze dalej i uwierz mi tak jest wszędzie. Trasą piasecką jest bezpieczniej? Tego na pewno nie potwierdza np. lublin112.pl Ale ponieważ również jeżdżę trasą piasecką to mogę przyznać, że tamtędy jest wygodniej (szerzej) i szybciej.

     P.S. Jesteś jednym z tych co jeżdżą w obrębie odcinkowego pomiaru prędkości 60km/h?

 2. daro pisze:

  polecam stronę anulujmandat.pl
  tam jest opisane jak uniknąć płacenia mandatu m.in. z odcinkowego pomiaru prędkości

 3. rolnik pisze:

  to co zrobili z drogami ” krajowymi” zarządzający to kpina, zjadzy porażka, drogi serwisowe brak, na prostych odcinkach oczywiście bramownice, Uwaga: zdjęcie pokazuje zakręt poza działaniem bramownicy !!! ta kpina z jaką podchodzą do społeczeństwa żenada,

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes