S. Pawlak: Czas się obudzić, panie burmistrzu!

„Władza” w Łęcznej przypomina niedźwiedzia wyrwanego z zimowego letargu. Niekiedy jest agresywna (TUTAJ). Czasem jeszcze zaspana nie potrafi lub nie chce rozwiązać drobnej sprawy. A jest na pewno złośliwa. Bo jak inaczej nazwać przetrzymanie przez dwa tygodnie w biurku prośby o postawienie kilku ławek?

Grupa radnych złożyła interpelację w sprawie dostawienia ławek przy nowym placu zabaw przy ul. Staszica 11/13 (data złożenia w radzie to 23 lutego, do urzędu miasta wpłynęła 25 lutego) – TUTAJ

Sprawa wydaje się prosta do załatwienia: powstał oblegany przez dzieci plac zabaw z czterema ławkami dla opiekunów. Za chwilę zrobi się ciepło i na placu pojawi się jeszcze więcej dzieci. A rodzice lub dziadkowie nie będą mieli gdzie usiąść. Dodatkowe ławki są więc koniecznością. W sprawnie zarządzanych samorządach takie sprawy załatwiane są od ręki. To kwestia jednej decyzji i jednego telefonu.

Ale nie w Łęcznej. Obudzony z zimowego letargu urzędowy niedźwiedź zamiast zareagować na „oczywistą oczywistość”, kombinuje jakby tu dać pstryczka radnym (choć moim zdaniem trafia raczej w Mieszkańców). I stosuje specyficzny obieg dokumentów. Dwa tygodnie przetrzymuje interpelację, aby… przekazać ją radzie osiedla (TUTAJ). Ta spotka się 30 marca i wystosuje wniosek do burmistrza. Ten go pewnie będzie analizował kolejny miesiąc. A czas mija….

Przyzwyczaiłem się do tego, że dla burmistrza Łęcznej wykonanie najprostszego wniosku Mieszkańców to „obraza majestatu”. Bo zmusza do pracy, a co gorsza – nie wynika z jego inicjatywy. Bo jak potem pochwalić się w urzędowych i okołourzędowych mediach? Że to ludzie zmusili go do działania, a nie sam na to „wpadł”?

I tak oto górnolotne hasła z kampanii wyborczej „doświadczenie i rozwaga” dały „efekty”. Złośliwości i spychologii. Ale „władza” może tak działać, bo… po prostu może. Jest „władzą”. A wybory tak daleko…

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "S. Pawlak: Czas się obudzić, panie burmistrzu!"

 1. Ferdynand K pisze:

  No i tu ma urząd problem, bo niby gdzie w zimie kupić jakieś tanie ławki?
  Zanim się ogarną to pewnie minie dobre z pół roku, więc dlatego się ociągają.
  A jeszcze małe pytanko, kto jest przewodniczącym tego osiedla?
  Czy ktoś nam znany?

 2. Arnold pisze:

  Obudzi się obudzi za 3,5 roku przed kampanią. Teraz ma nas wszystkich gdzieś. Przecież jemu te ławki niepotrzebne więc to olewa.

 3. Bartol pisze:

  Dzień jak co dzień w łęczyńskim urzędzie 😉

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes