„Fabryka” marihuany pod Łęczną [Zdjęcia i Wideo]

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w dniu wczorajszym 19.03.2015 weszli do pomieszczeń po dawnych zakładach przetwórstwa owocowego w Milejowie. Pod pozorem prowadzenia legalnej działalności hodowano tam konopie indyjskie. Łącznie odnaleziono i zabezpieczono ok. 5 tys. sadzonek. Wewnątrz znajdował profesjonalny sprzęt służący do prowadzenia uprawy: specjalistyczne oświetlenie, filtry, wentylacja, nawozy i cały system nawadniania. Jak wynika ze wstępnych wyliczeń wartość zabezpieczonych narkotyków, a tym samym zysków, jakie mogli z ich sprzedaży uzyskać podejrzani szacowana jest na kwotę około 4 mln złotych.

W związku z operacją zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 27 do 48 lat, mieszkańców Lublina i Łęcznej. Zatrzymani przed samym wejściem policjantów do pomieszczeń usiłowali ukryć część sadzonek. Funkcjonariusze odnaleźli je w studzienkach kanalizacyjnych. 36 letni mieszkaniec Łęcznej, który prowadził oficjalnie pod tym adresem działalności gospodarczą, próbował ukryć się przed policjantami. Został znaleziony między kontenerami z używaną odzieżą. Piąty z mężczyzn został zatrzymany na jednej z ulic Łęcznej. To 27 latek, który w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, pseudokibic lubelskiej drużyny piłki nożnej.

Podczas prowadzonych działań zabezpieczono blisko 30 tys. złotych oraz trzy samochody o wartości około 200 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.


(Źródło: kwp.lublin.pl)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "„Fabryka” marihuany pod Łęczną [Zdjęcia i Wideo]"

  1. zły pisze:

    pewnie palikot im nagadal ze niedlugo bedzie to legalne I chcieli byc pionierami w branzy 😀

  2. okularnik pisze:

    To dlaczego nie robili tego w Holandii???

  3. zrobiony pisze:

    a w Holandii płaciliby podatki i byliby normalnymi biznesmenami

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes