[S. Tęcza] 24.03.2019 Maraton charytatywny w SportSpark Lublin!

Jeśli szukasz adresatów jednego procenta dla tegorocznych rozliczeń PIT lub zwyczajnie lubicie pomagać, ten wpis jest zdecydowanie dla Ciebie. W niedzielę 24 marca 2019 w SPORTSpark LUBLIN w Lublinie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53a odbędzie się maraton charytatywny, połączony ze zbiórką cegiełek na rzecz chorego Piotra Smaliry

Piotr – lat 33, od 2014 roku walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą.

..:: CHOROBA ::..

Kostniakomięsak, mięsak kościopochodny (łac. osteosarcoma) – grupa pierwotnych nowotworów złośliwych wywodzących się z prymitywnych komórek mezenchymatycznych klasyfikowanych do grupy pierwotnych wrzecionowatokomórkowych mięsaków tkanki kostnej produkujących osteoid.Kostniakomięsak u ludzi jest stosunkowo rzadkim nowotworem, większość zachorowań dotyczy młodzieży i młodych dorosłych. Kostniakomięsak występuje również u licznych gatunków zwierząt.

Nowotwór zwykle pojawia się w kościach długich w pobliżu płytki wzrostu, szczególnie w obrębie kości udowej, kości piszczelowej i kości ramiennej. Nowotwór cechuje się dwoma szczytami zapadalności, pierwszym związanym z dorastaniem i skokiem wzrostowym oraz drugim przypadającym na wiek starszy. Typowymi objawami klinicznymi kostniakomięsaka jest ból, obecność rozpierającej masy i obrzęk okolicy guza.
Pierwszym etapem diagnostyki kostniakomięsaka jest zdjęcie rentgenowskie w dwóch płaszczyznach. Dopiero wówczas, gdy nie można wykluczyć mięsaka kości, konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego. Po postawieniu rozpoznania radiologicznego mięsaka kości konieczne jest przeprowadzenie biopsji guza, co pozwala dostarczyć materiału do badania histopatologicznego, które umożliwia ostateczne rozpoznanie kostniakomięsaka.

..:: DOTYCHCZASOWE LECZENIE

Był już czterokrotnie operowany. Ostatnia operacja w Katowicach była radykalna, usunięto w całości żuchwę, ślinianki, węzły chłonne, oraz założyli gastrostomię. Rekonstruowano mu twarz kością z bioder (przeszczep nie przyjął się) oraz z nogi kością strzałkową. Jest po radioterapii, oraz wielokrotnej, bardzo wyniszczającej chemioterapii. Ze względu na gastrostomię wymaga specjalistycznego jedzenia oraz potrzebuje dużo materiałów opatrunkowych.

..:: PLAN DALSZEGO LECZENIA

Mimo tylu lat cierpienia guz nie odpuszcza, w marcu przebywa na konsultacji w Klinice Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Krakowie w sprawie kolejnej operacji która wiąże się z dalszym okaleczeniem twarzy i prawdopodobnie z usunięciem krtani. Mama Piotra boi się, że syn przegra walkę o życie z powodu braku pieniędzy. Podczas ponad pięcioletniej walki z nowotworem (półroczny pobyt w Centrum Onkologii w Katowicach, potem leczenie w Gliwicach a od dwóch lat w Centrum Onkologii w Warszawie) – wszystkie oszczędności rodziny zostały wyczerpane.

Piotrek przyjmuje leki wspomagające leczenie, które są sprowadzane z zagranicy. Miesięczny koszt zakupu leków, środków opatrunkowych, oraz preparatów spożywczych wysokobiałkowych przeznaczonych dla pacjentów onkologicznych z gastrostomią wynosi około 2500,00 PLN.
Jeśli ktoś może i chce pomóc, prosimy o wsparcie, aby Piotr mógł kontynuować leczenie.

MOŻEMY POMÓC PIOTRKOWI POPRZEZ:

1. uczestnictwo w maratonie charytatywnym
2. przekazując 1% podatku wpisując w zeznaniu KRS 0000312714 cel szczególny dla Piotrka
3. wpłacając darowiznę na konto: Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy; ul. Probostwo 27; 20-089 Lublin
Nr konta 83 8693 0006 2004 3000 3839 0001 z dopiskiem dla Piotrka

https://www.facebook.com/events/310586762932096/

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes