Słupy na targowisku już korodują [Zdjęcia]

Nie minął nawet rok od pamiętnego otwarcia „nowoczesnego targowiska„, a na podstawach filarów podtrzymujących jego dach, pojawiły się pierwsze oznaki korozji. O tej sprawie poinformował mnie jeden z pracujących tam kupców.
Okazuje się, że sposób połączenia elementów u podstawy słupów, uniemożliwia odpływ wody a tym samym sprzyja „kwitnieniu”. Widocznie inaczej „nie dało się”. 😉
Wystarczyło nawiercić otwory, żeby woda nie gromadziła się wewnątrz i nie powodowała korozji – pisze czytelnik bloga.
Od siebie dodam tylko, że nadzór inwestorski przy przebudowie targowiska miejskiego na ul. Przemysłowej sprawował pracownik urzędu miejskiego w Łęcznej – Zbigniew Kochański – Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy, otrzymał za tą pracę 17 539,46 PLN brutto(LINK).
Jak wyglądają filary w niecały rok po otwarciu targowiska, możecie zobaczyć na poniższych fotkach.

(Kliknij na wybrane zdjęcie, aby je powiększyć)

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Słupy na targowisku już korodują [Zdjęcia]

 1. Bernardo „Ale kto normalny zagląda do jakichś szpar w słupach?” ja zaglądam bo garba mam, więcej, w ściany też czasem zerknę, wiele można zobaczyć 🙂 spróbuj może i Ty coś ujrzysz dzięki czemu zrozumiesz o co chodzi Bartolowi w tym wszystkim

 2. Co Ci się tam może zawalić?
  Wystarczy otwór wiertłem 10- ką i woda schodzi.
  Ale po co nadawać sobie, czy komuś roboty, lepiej udać Panie inspektorze, że się nie widziało.
  A może jak to w Łęcznej mówią:
  NIE DA SĘ

 3. Oj tam. Kupią puszkę farby i któryś z robotników w żółtej kamizelce pojedzie rowerem i zamaluje to. A Bernardo to zwykły de%il a ja myślałam, że to jajcarz.

 4. Mozna nawiercac, wywalenie kasy na kolejne slupy powinno skutkowac prokuratorem. Konstruktor na pewno sie wypowiedzial w projekcie na temat wiercenia w konstrukcji..

  1. Założę się, że urząd nic z tym nie zrobi. Po co? Wiesz ile to problemów, pracy itp. Niech rdzewieją, a martwić będzie się następny burmistrz. Ktoś dobrze pisał. Następca Kosiarskiego powinien wezwać do urzędu wszelkie możliwe organy kontrolne i porządnie wszystko sprawdzić, a gdy trzeba powiadamiać organy ścigania.

   Kamienica na PL. Kościuszki – ponad milion zł i grzyb na ścianie.
   Targowisko – ponad milion zł i słupy rdzewieją po kilku miesiącach od otwarcia, a do tego podejrzenie fałszowania dokumentów przez podwykonawcę robót. Też ciekawe jak to się zakończy?

 5. Przed wigilią będzie gdzie karpia schować żeby popływał jak się zmieści 🙂 A na poważnie to gratuluje nadzoru inwestorskiego 🙂

 6. Bernardo a więc jakie cięcia będą w budżecie żeby zapłacić za coś co powinno być zrobione od razu dobrze??

  ciągle nie ma kasy na to nie ma kasy na tamto a na pierdoły to już nagle się znalazły

  1. Ale kto normalny zagląda do jakichś szpar w słupach? Przecież to targowisko jest ładne i funkcjonalne. Pieniądze na kolejne inwestycje da Pan Burmistrz więc ciebie nie powinno za bardzo to interesować.

   1. hahaha „da pan burmistrz” z własnej kieszeni?? bo jakoś nie sądzę

    ta najlepiej się nie interesować i ślepo wielbić naszą władze

 7. Ten o to projekt był dofinansowany z UE i chciałbym się dowiedzieć co za BARAN (mowiąc łagodnie) zaprojektował to i wziął pieniądze za coś co po roku juz łapie korozje… Istna głupota i kolejne pieniądze w błoto…

 8. I jak zwykle krytyka bez podstawowej wiedzy. Przecież nie można nawiercać konstrukcji bo będzie to groziło zawaleniem się budynku. Pan Burmistrz na pewno już wie o tym, że taka sytuacja ma miejsce, ale myślę, ze nie będzie zlecał nawiercania tylko jeśli będzie potrzeba to zapłaci za wymianę całych słupów.

  1. Zapłaci za wymianę całych słupów? A za rok znowu będzie wymieniał słupy bo będzie na nich korozja. Tak?

     1. Przecież, to się zawali wtedy. Poza tym nie można tego robić bo to samowola budowlana. Pan Burmistrz ma przygotowane fundusze na wymianę słupów.

      Dlaczego tak na siłę chcesz żeby tam coś wiercić? Takie sprawy załatwia się urzędowo inaczej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.