Tańszy prąd o godzinę krócej!

Jeśli korzystasz z taryfy energetycznej, która pozwala Ci na tańsze pobieranie prądu w godzinach od 13 do 16. Przygotuj się na zmiany. PGE skraca czas w którym można będzie korzystać z tańszej energii. O sprawie poinformował czytelnik bloga.

Według nowych zasad, czas pobierania tańszego prądu zostanie skrócony o godzinę. Nowe okno czasowe będzie rozpoczynało się o 13, a kończyło o 15 tej. Operator energetyczny nie informuje o tym fakcie swoich Klientów. Zgodnie z opinią pracownika infolinii, nie musi tego robić i jest to zgodne z umową.

Zgodnie z komunikatem pracownika PGE, zmiany podyktowane są troską o bezpieczeństwo Klientów. Pracownicy spółki zauważają większy pobór energii, właśnie w godzinach południowych latem i popołudniowych zimą. Operator chce zachęcić i nauczyć odbiorców bardziej racjonalnego wykorzystywania prądu. Czyli znane nam wszystkim argumenty o ekologii.

Wydaje mi się jednak, że przyczyna zmian jest bardziej prozaiczna. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to w rzeczywistości wiadomo w czym rzecz 😉

Udostępnij ten wpis!