[Udostępnij] Spotkanie w sprawie podzielników w Skarbku już w czwartek!

Termin spotkania coraz bliżej, więc pozwolę sobie jeszcze raz o nim przypomnieć. Zwłaszcza, że łęczyńskie „media” milczą o tej sprawie. Czy kogoś to jeszcze dziwi? Zebranie członków spółdzielni „Skarbek” odbędzie się w czwartek 26 października 2017 o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej rady miejskiej w Łęcznej, przy Placu Kościuszki. Budynek został oznaczony na poniższej mapce.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione możliwe wyjścia z obecnej sytuacji oraz zalety i wady każdego z rozwiązań. To członkowie spółdzielni w finale zadecydują, którą drogą pójdą. Od Waszej frekwencji na tym spotkaniu będzie zależało, czy projekt będzie miał szansę powodzenia. Poinformujcie zatem Waszych najbliższych i sąsiadów o terminie spotkania.
Pamiętajcie, że nikt nie zrobi tego za Was! Bierne przyglądanie się temu jak wygląda zarządzanie mieniem spółdzielni, to ciche przyzwolenie na taki proceder.
Jeśli okazało się, że tym razem otrzymałeś zwrot za pobrane ciepło, to zebranie jest również dla Ciebie! O miernikach zainstalowanych w Waszych mieszkaniach powiedziano już tyle(LINK), że niewykluczone, że już w przyszłym sezonie to Ciebie spotka dopłata. Jednak wtedy może być już za późno na reakcję.

Telefonicznie informujecie mnie o Waszej obecności na spotkaniu. To ważne abyście poinformowali o nim także swoich sąsiadów. Jeśli nie robicie tego osobiście, wrzucajcie proszę kartki z informacją o zebraniu do skrzynek na listy. Z ulicy Szkolnej otrzymałem bowiem informacje, że wywieszone ogłoszenia o zebraniu zostały usunięte przez administrację.

Do zobaczenia na spotkaniu! 26.10.2017 g. 18:00

Udostępniajcie proszę ten wpis, tylko tak jesteśmy w stanie dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Koniecznie Kliknij niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „[Udostępnij] Spotkanie w sprawie podzielników w Skarbku już w czwartek!

 1. ˝W budynkach wielomieszkaniowych zaopatrywanych z sieci ciepłowniczej lub z centralnego źródła obsługującego większą liczbę budynków do dnia 31 grudnia 2016 r. zostaną zamontowane, tam gdzie jest to technicznie wykonalne i opłacalne, liczniki zużycia indywidualnego do pomiaru zużycia energii cieplnej lub chłodzącej lub ciepłej wody dostarczanej do każdego lokalu. W przypadku gdy zastosowanie indywidualnych liczników nie jest technicznie wykonalne lub nie jest opłacalne, do pomiarów zużycia energii cieplnej na każdym grzejniku stosowane są indywidualne podzielniki kosztów ciepła˝

  Niestety tak mówi Art 9 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r. w sprawie efektywności energetycznej i to samo potwierdza Ustawa o efektywności energetycznej z dnia 20.05.2016 r.(Dz U z 2016 poz 831)

  Czyli pozostają nam albo podzielniki albo płacenie z metra kwadratowego mieszkania co wiąże się na pewno z większym zużyciem ciepła i większymi opłatami, bo jak niesie doświadczenie będzie grzanie do wiwatu i otwieranie okien.

  1. Podzielniki są niesprawiedliwe dla dużej części mieszkańców. Parter i piętra najwyższe poprzez kolosalne dopłaty płacą praktycznie za całą resztę, która natomiast ma duże zwroty, a ich ciepło w mieszkaniach nie bierze się znikąd . Współczynnik LAF dobrany do przeliczeń to jakaś pomyłka nieadekwatna do realnych wychłodzeń mieszkań (zresztą już przestarzały bo ok 14-letni).

   1. Kochana masz rację. Cały system jest niesprawiedliwy. Najlepiej, jak już kiedyś pisałem, byłaby wymiana całej instalacji centralnego ogrzewania tak by piony były na klatkach schodowych i od pionów odchodziły gałązki z licznikami ciepła do każdego mieszkania. Chcesz, grzejesz, licznik Ci bije, nie chcesz, nie grzejesz, licznik stoi. Tak już jest montowane w nowym budownictwie. Do tego jeszcze w każdym budynku wymiennikownia z efektywnymi płytowymi wymiennikami a źródło ciepła nie z Łęczyńskiej Energetyki tylko z własnego miejskiego odwiertu geotermalnego.
    Ale by to się spełniło to na początek trzeba pogonić „jaśnie nam panującego gospodarza” z ratusza i większość zarządów spółdzielni mieszkaniowych.
    Może ktoś nierozgarnięty będzie z tego drwił, ale proponuje mu by zapoznał się z istniejącymi już geotermiami w Polsce chociażby w Bańskiej Niżnej na Podhalu czy w tak wyśmiewanym przez „poprawnych politycznie” Toruniu. Pozdrawiam.

 2. Także uważam , że powinniśmy całkowicie zrezygnować z podzielników i rozliczać się tylko i wyłącznie na podstawie metrażu mieszkania.

 3. W naszych starych blokach nie powinno być opomiarowań ze względu na niedostosowany system wentylacyjny.Okna plastikowe i brak odpowiedniej wentylacji powoduje ,że z okien cieknie woda blok jest nie dogrzany lokatorzy bojąc się ogromnych rachunków zakręcają grzanie i dlatego jedni płacą za drugich .W czynszu płacimy zaliczki na ogrzewanie nie po to ,aby dopłacać kolosalne sumy jeszcze dodatkowo .Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zdjęcie opomiarowań i rozliczać się z metrażu.

 4. Przedmówcy chodziło zapewne o podział kosztów na stałe i zmienne i ogrzewanie części wspólnych SM. Oczywiście podział ten jest bez sensu bo płacimy za części wspólne w takim samym udziale jak za własne M. Na tym spółdzielnia korzysta.

  A ta żałosna obrona prezesów Skarbka to daruj sobie Rysiu. Kto ich zna ten wie jak się napracowują 😉

 5. Uważam że warto się spotkać i rozmawiać bo może być coś na rzeczy a jeżeli tak jest to w pojedynku sam na sam zawsze wygra urzędnik.

 6. Wiecie jak procentowo jest rozliczane ciepło?
  50% dla mieszkańca 50% zabiera spółdzielnia.
  Więc skąd będą oszczędności a 2 prezesów chce wypłatę i to nie byle jaką bo już ponad 20 lat rządzą w Skarbku.
  Kadencyjność powinna być a nie dożywocie.

  1. Szczerze bez żadnej ironii jestem ciekawy skąd masz takie informację? Masz może dostęp do Faktur z Łęczyńskiej Energetyki? Czy jesteś w stanie udokumentować swoje stwierdzenie?

   A na marginesie: jeżeli chcesz „charytatywnie” lub za najniższą krajową przyjąć na siebie obowiązki i odpowiedzialność Prezesa spółdzielnie na pełny etat to chętnie ma Ciebie zagłosuje.

   jakoś do tej pory nie znalazł się nikt odważny i z odpowiednim doświadczeniem.

   Hipokryzja!

   1. 100% nalicza spółdzielnia n.p. energetyka 10-spóldzielnia 20-bo ogromne sumy ida na wystawienie faktury??????????????????

  2. To mieszkańcy/członkowie spółdzielni decydują o tym „dożywociu”. Trzeba chodzić na zebrania, głosować. Nie oddawać pola wszelakim sitwom.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.