W najbliższą środę 27.04 startują Lubelskie Dni Informatyki!

O regionie Wyżyny Lubelskiej coraz śmielej można mówić w kategoriach dynamicznie rozwijającego się zagłębia IT. Wydarzeniem, które sprzyja ten rozwój w Lublinie są Lubelskie Dni Informatyki(LDI.org.pl).
Patronat medialny nad tym interesującym wydarzeniem objął wąsaty blog!

Lubelskie Dni Informatyki to największa we wschodniej Polsce bezpłatna konferencja z branży IT, która tym razem odbędzie się 27 kwietnia 2016 roku. Wydarzenie organizowane jest przez Grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Konferencja LDI skierowana jest głównie do społeczności akademickiej, programistów, specjalistów oraz entuzjastów IT, pragnących poszerzyć swoje horyzonty w zakresie technologii oraz spotkać się z osobami o podobnej pasji. Co roku uczestnicy mogą brać udział w licznych prelekcjach na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które efektywnie wzbogacają zainteresowanych o dodatkową wiedzę w obszarze IT.

Podczas dziewiątej edycji LDI organizatorzy postawili nacisk na temat technologii przyszłości. Uczestnicy będą mogli wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących m.in. grafenu, jako polskiego potencjału technologicznego czy tematyki Business Intelligence. Na osoby interesujące się inżynierią mechaniczną, będą czekać specjaliści z zakresu automatyki i robotyki oraz mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszone także będą tematy związane z technologią wirtualnej rzeczywistości (VR), rozwiązaniami chmurowymi czy zarządzaniem projektami. Równolegle, obok prelekcji na auli głównej, przewidziane są warsztaty w trzech salach pobocznych, mających szkolić uczestników w określonych technologiach.

Ponadto nowością w konferencji LDI jest zorganizowanie tzw. Giełdy Pracy. Osoby poszukujące pracy w branży IT mają doskonałą okazję do rozmowy z przedstawicielami firm informatycznych oraz zostawienia im swojego CV. Potencjalni pracodawcy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące warunków pracy w swojej firmie oraz przedstawią wymagania stawiane pracownikowi.

Dla najbardziej aktywnych uczestników konferencji oraz osób biorących udział w konkursach, prowadzonych przez organizatorów i partnerów LDI, przewidziane jest wiele nagród.

W zeszłym roku jak i w obecnym, gospodarzem oraz współorganizatorem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo – Technologiczny, a w tym roku patronat medialny objął także wąsaty blog.

Kiedy: 27.04.2015 (środa)
Gdzie: ul. Dobrzańskiego 3, Lublin (Lubelski Park Naukowo Technologiczny)
Rejestracja: www.ldi.org.pl
Wstęp bezpłatny.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “W najbliższą środę 27.04 startują Lubelskie Dni Informatyki!

  1. CZY SWOJE OSIĄGNIĘCIA PRZEDSTAWI WP3 ???

    Łęczyńskie Hot-Spoty coraz bliżej
    Napisany przez Bartol w dniu 6 lipca, 2013

    BARTOLU, o tej sprawie urzędowi wazeliniarze nie napiszą !!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.