Wygodniej z Łęcznej do Lublina. Znikną korki na Turystycznej?

Ważna informacja dla kierowców korzystających z trasy DK82 Lublin -> Łęczna. W połowie mijającego tygodnia otwarto wschodnią obwodnicę Lublina. GDDKiA podaje, iż nowo otwarty odcinek obwodnicy odciąży także leżącą w ciągu DK82 ul. Turystyczną. Nie oznacza to oczywiście, że definitywnie znikną korki na tej ulicy ale ruch powinien być mniejszy niż obecnie. Dlaczego?
„Kierowcy jadąc od strony Łęcznej mogą na węźle Lublin Tatary wybrać jeden z dwóch nowych wariantów dojazdu do centrum. Skręcić w prawo na obwodnicę i poprzez węzeł Lublin Rudnik wjechać do miasta lub skręcić w lewo a na węźle Lublin Zadębie zjechać w ul. Mełgiewską.” W wolnym tłumaczeniu, jadąc z Łęcznej w kierunku Świdnika (np. lotnisko) czy Lubartowa (np. Elizówka) nie musimy już „zaglądać” do Lublina.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Na przełomie października i listopada br. oddany zostanie północny fragment obwodnicy pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik (10,2 km). Oznacza to tyle, że jadąc z Łęcznej w kierunku Warszawy (i z powrotem) nie będzie trzeba wjeżdżać do Lublina. Trasa szybkiego ruchu będzie liczyła łącznie 70 km.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Wygodniej z Łęcznej do Lublina. Znikną korki na Turystycznej?

  1. Kto to pisal ?
    Jadac w kierunku swidnika z lecznej nie musi zagladac do lublina. Nie wiem co autor mial na mysli. Kto jezdzil do swidnika z lecznej przez lublin. To bez sensu. Z lecznej do swidnika jedzie sie przez melgiew chyba ze ktos lubi dlugie wycieczki.

    1. trasa Łęczna-Lublin to nie tylko kierowcy jadący z Łęcznej. Po drodze masz inne miejscowości, z których kierowca jadący w stronę Świdnika nie będzie się wracał do kol Łuszczów i Piotrkowa, żeby przejechać przez Mełgiew(np z Turki). Dojedzie do Świdnika nie zahaczając nawet o kawałek Lublina.

    2. Oczywiście ja i podtrzymuję każde słowo z wpisu 😉 Zgadza się, są i tacy, którzy do Świdnika z Łęcznej, jeżdżą przez Mełgiew (znam ta trasę ale z niej nie korzystam).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.