Zima zaskoczyła drogowców… w lutym :) [Zdjęcia]

Od kilku dni czytelnicy wąsatego bloga informowali o złych warunkach na łęczyńskich drogach i chodnikach. Początkowo zgłoszenia dotyczyły głównie oblodzenia chodników.
Dzisiejszego poranka otrzymałem zdjęcia obrazujące główną ulicę miasta. Kilkanaście godzin po rozpoczęciu opadów śniegu Aleja Jana Pawła II wyglądała naprawdę nieciekawie.

Na miejskich ulicach (np. ul. Wyszyńskiego) i chodnikach wcale nie było lepiej.

Gdyby mimo upływającego czasu w okolicy Waszego miejsca zamieszkania na chodnikach lub ulicach wciąż zalegał śnieg, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je na wąsatą skrzynkę lub pozostawcie je jako wiadomość albo komentarz na facebooku.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Zima zaskoczyła drogowców… w lutym :) [Zdjęcia]

 1. JAK WCZEŚNIEJ MÓWIŁEM ŁĘCZYŃSKIE SUPER FIRMY PARKO I RODEX ZE SWOIM ZŁOMEM DO ODŚNIEŻANIA WOJUJĄ W ZIMIE, TEN SPRZĘT NADAJE SIĘ TYLKO NA ZŁOM LECIWE GRATY, POLECAM ZŁOMOWISKO NA UL. PRZEMYSŁOWEJ U PANA SMOLARZA ON PRZYJMUJE TAKIE ZŁOMY NA KILOGRAMY . PANIE BURMISTRZU POSTARA SIĘ PAN O LEPSZY SPRZĘT DO ODŚNIEŻANIA W PRZYSZŁYM ROKU NIŻ JELCZE I STARY BO TO WSTYD W TYCH CZASACH , A I TROSZKĘ WIĘCEJ SOLI BO NA TYM PIASKU DALEKO NIE POJEDZIECIE PO PROSTU TOTAL KOMUNA!!! . LECZ TERAZ PIASEK, A NA WIOSNĘ TE SAME FIRMY GO SPRZĄTAJĄ WIĘC PINIĄDZ SIĘ KRĘCI W JEDNEJ KIESZENI .TEŻ BYM TAK CHCIAŁ NAJPIERW WYSYPAĆ A POTEM POSPRZĄTAĆ ZA DOBRĄ KASKĘ .

  PS. ZAPOMNIAŁEM JEST PRZECIEŻ JEDEN MAN Z PARKO KUPIONY CHYBA Z MUZEUM W BERLINIE, NIEMIEC PŁAKAŁ JAK SPRZEDAWAŁ ( ZE SZCZĘŚCIA );D

 2. Zimą zaskoczony to powinien być nasz miejscowy Baca od pogody,bo przecież zimy miało nie być .W sąsiednich miejscowościach lodowiska, wypożyczalnie,oświetlenie,muzyka do nocy wszystko zrobione i można. Tylko w Łęcznej się nie da.Wstyd.

 3. Moze troche nie na temat, ale gdzies napisac to musze….
  Prosze gdzes poruszyc temat multimedii!!bo to zwykli oszuści! Po pierwsze intetnet dziala wolno i sir wiesza non stop!a po drugie i uwaga to jest o wiele gorsze! Oszuluja w warunkach umowy, po okresie promocyjnym cena abonamentu wzrasta trzykrotnie albo i wiecej!!! A jak chce sie odstapic od umowy to nie dość, ze sie czela kolejne trzy miesiace i placi wysokie rachunki to jeszcze dodatkowe oplaty doliczaja!!! Drodzy sasiedzi szczerze przestrzegam przed ta firma! To zwykli oszusci!!!

 4. Pewnie drogowcy wzięli sobie do serca słowa burmistrza „Bo nie ma takich prognoz, żeby była ostra zima.” Akurat Nostradamusem to nie jest

 5. Oczekiwania,że w kilka godzin po rozpoczęciu opadów jezdnia będzie „czarna” to lekka przesada. Standardy mówią o zachowaniu wymaganego czasu od ZAKOŃCZENIA opadów.
  Inna sprawa, że rokrocznie słychać narzekania „drogowcy zaspali”. Czy lud lub też dziennikarze nigdy się nie przyzwyczają, że jak jest zima, to zazwyczaj też są opady śniegu i jest ślisko? Nie stać nas aby angażować nadmiernie duże środki na szybkie i dokładne odśnieżanie. Po prostu: trzeba wolniej jeździć.

  1. Co Ty pitolisz? W Świdniku i w Lublinie w tym czasie było czarno. Czy to może uważasz, że tylko w Łęcznej tak napadało? Tu jak zwykle wszystko wszystkich zaskakuje, a pieniądze płacimy.

   i nie kilka, a kilkanaście godzin, bo śnieg zaczął padać poprzedniego dnia.

   1. Ale w nocy urzędnik nie będzie zlecał odśnieżania. Wstanie spokojnie kawę wypije rozejrzy się skonsultuje i zleci, zanim służby wyjadą odśnieżą to będzie popołudnie i tak to się kręci. Referat gospodarki komunalnej UM słynie z tego że oni czasu nie liczą, to szczęśliwi ludzi im się nie śpieszy.

 6. Dziś już nie jest tak źle na drogach.
  Za to przecierałem oczy ze zdumienia, gdy o godz. 7:20 na skrzyżowaniu ze światłami zobaczyłem dwóch panów ze straży miejskiej, gdy robili jakieś operacyjne notatki w swoich „kajetach”- może notowali brak tam sygnalizacji świetlnej.
  Pomyślałem 7:20 a oni zmarznięci na pieszo, może nawet bez wypitej kawy i już patrolują ulice, co się stało pomyślałem?
  Czyżby ich auto odmówiło posłuszeństwa?
  Czy p. gospodarz przed rządową ustawą ograniczającą dostęp do koryta chce po swoich rządach w mieście pozostawić jeszcze dobre wrażenie.
  Ale był dobry 😉

  Ps.
  Bartolu monitoruj czasem cały ten „Brexit” burmistrza w Łęcznej, oby pożyczek na miasto na koniec nie nabrali.

  1. 🙂 „Brexit” burmistrza 😉 dobre sobie
   ale dobra uwaga, trzeba być czujnym zwłaszcza że taka inwestycja jak Podzamcze rewitalizacja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.