Kary więzienia (bez „zawiasów”) po meczu Górnika Łęczna!

Zapadły już pierwsze wyroki w sprawie mężczyzn, którzy po niedzielnym meczu Górnika Łęczna odpalili race. Przypomnę, że po tym spotkaniu zatrzymanych zostało pięć osób: Dawid S. i Konrad P. z Łęcznej, Paweł S. z Sawina, Patryk Ś. z Bychawy oraz Tomasz K. z Lublina. Wszyscy usłyszeli zarzuty znieważania funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności, a Paweł S. i Tomasz K. odpowiadali także za wniesienie na stadion i odpalenie rac.

Trzeba przyznać, że sąd nie okazał się łaskawy dla sprawców. Tomasz K. został skazany na karę 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz t3 lata zakazu stadionowego. Paweł S posiedzi w więzieniu o miesiąc krócej, jednak zakaz stadionowy orzeczono również w wymiarze 3 lat.
Dawid S. z Łęcznej został skazany na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 50 godzin tygodniowo oraz dwuletni zakaz stadionowy. Drugi z Łęcznian Konrad P. oraz Patryk Ś. z Bychawy będą mieli procesy w normalnym trybie.

Nie wiem czy skazani mieli wcześniej jakieś „przygody” z wymiarem sprawiedliwości ale jeśli nie, to taki werdykt uważam za zbyt surowy. W komentarzach napiszcie czy Waszym zdaniem, wymiar kary zastosowany przez Sąd, jest w tym wypadku odpowiedni.

(Źródło: gazeta.pl)

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Kary więzienia (bez „zawiasów”) po meczu Górnika Łęczna!

 1. A pijani kierowcy chodzą wolno i tracą jedynie prawo jazdy, nie dość że to gorsze przestępstwo to jeszcze kara praktycznie znikoma

 2. tak … szanowny pan X za jadę po pijaku gdzie stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia postronnych osób dostaje mandat, ew. wyrok w zawieszeniu, a KRYMINALIŚCI, którzy ( to co w artykule zrobili) dostali bezwzględne wyroki.. jeszcze kilka lat temu pirotechnika była „legalna” na stadionach, a jak mi wiadomo, jazda po % była bezwzględnie egzekwowana. KOLEJNA SPEKTAKULARNA AKCJA ŁĘCZYŃSKIEJ poLicji … Czekamy na nagrodę dla nie szanowanego kogoś o dajmy na to typowym polskim nazwisku kOwalski.

 3. To są kpiny. Rejestrowanie kamerą telefonu kom. nieudolnych działań panów policjantów ma być utrudnianiem im działalności, tymczasem każdy obywatel ma do tego prawo! Jak się nie szarpać z gościem próbującym cię obezwładnić, skoro jest bez munduru i tak na prawdę nie wiadomo, kim jest?! Nikt nas nie chroni od tych milicyjnych bandytów, oni są niestety ponad prawem…

 4. Musicie sie douczyc bo sprawa byla w swidniku.Panstwo prawa w ktorym PRAWA MA POLICJA NIE OBYWATELE!

 5. I to się nazywa państwo prawa?? Przestępcy w rządzie kradną na grube miliony i nic się z tym nie robi. Kary więzienia za odpalenie racy??:/ Najlepsze jest to że pzpn zastanawia się nad zalegalizowaniem pirotechniki na stadionach i co wtedy?? Kto zwróci tym ludziom czas spędzony w kryminale za „przestępstwo”, które już nim nie jest??
  Jakie utrudnianie prowadzenia czynności? Jakie naruszenie nietykalności? Jeżeli kamerowanie przez chłopaka poczynań dzielnych stróżów „prawa” to utrudnianie pracy policji, to znaczy że komuna ma się dobrze…

  1. konrad, najpierw spójrz w lustro, wyśmiej się za wsze czasy i dopiero dotknij klawiatury, bez szacunku.

 6. Pedofile czy kierowcy za jazdę po pijaku dostają mniej, a tutaj taki wyrok za race, kpina

 7. Boże, to co się tu teraz dzieje, to jest tragedia… Chłopaki mają przypał za takie gówno, no proszę Was… I z tego co wiem, nazwisko Konrada zaczyna się na inną literę…

  DZIĘKI CHŁOPAKI! POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA!

 8. To ma być blog? Skoro tu brak jakiegokolwiek chociażby jednego zdania własnego autora. To jest istny portal…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.