Młody motocrossowiec z Łęcznej kończy sezon z Akademią Orlen Team

Kamil Pawłowski bo o nim mowa, czternastolatek uczący się w jednej z łęczyńskich szkół, wychowanek sekcji motorowej Górnik Łęczna, jeżdżący dla zaprzyjaźnionego klubu KM Cross Lublin w sezonie 2017 miał przyjemność reprezentować barwy Akademii Orlen Team.
Do Akademii kwalifikuje się 16 najlepszych zawodników z poprzedniego sezonu. Każdy z członków otrzymał do użytku spersonalizowany motocykl startowy oraz darmowy udział w profesjonalnych treningach z trenerami Justinem Morrisem oraz Marcinem Wójcikiem.

Sezon 2017 okazał się dla naszego zawodnika dużym wyzwaniem. Klasa Junior125, w której Kamil rozpoczął rywalizację w tym roku okazała się dużo bardziej wymagająca niż klasa 85 w której startował dotychczas.

Zaliczył pięć z siedmiu rund Mistrzostw Polski Orlen MXMP ( Sobieńczyce, Gdańsk, Stryków, Człuchów i Lidzbark Warmiński ) kończąc rywalizację na 23 miejscu spośród 46 startujących zawodników.
W ubiegłą niedzielę na torze w Lubartowie odbyła się IV-finałowa runda cyklu Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie. Kamil zdobywając łączną sumę 293 punktów zajmuje III miejsce na podium klasyfikacji generalnej MML.
Wszelkie informacje na temat organizowanych zawodów oraz wszystkie wyniki dostępne są na stronach zawodymx.eu oraz kmcross.pl.

Udostępnij ten wpis!