Oznakuj rower już jutro!

Jeśli nie oznakowałeś(łaś) jeszcze swojego jednośladu, już jutro nadarzy się ku temu doskonała okazja. Podczas otwarcia miasteczka rowerowego, przy szkole na ul. Jaśminowej w Łęcznej, policjanci będą znakowali rowery. Wykonanie tego swojego rodzaju „rowerowego tatuażu”, w oczywisty sposób zapobiega kradzieżom i ułatwia ich odnajdywanie.

Jakie dokumenty są wymagane? Najlepiej mieć dowód zakupu. Ale jeśli z różnych przyczyn nie posiadacie rachunku, a chcecie oznakować swój rower należy: spisać oświadczenie własności roweru. W takim oświadczeniu muszą znajdować się pełne dane posiadacza roweru: PESEL, adres zameldowania, numer dowodu tożsamości (którym się legitymujecie), imię i nazwisko, oraz cechy szczególne roweru – najlepiej numer ramy, model i marka.

Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower!

PS. Znakowanie można również przeprowadzić na terenie Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej w każdy poniedziałek pomiędzy godziną 9:00, a 11:00.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Oznakuj rower już jutro!

  1. Jeśli ktoś nie chce szpecić swojego roweru, polecam dodać go do bazy rowerów (bazarowerow.org). Według mnie to lepsze rozwiązanie. Dodatkowo można wykonać znaki szczególne na ramie niezmywalnym markerem widocznym tylko pod UV. A zupełnie najlepiej będzie dobrze zabezpieczyć rower.

    1. Dodam tylko, że nowych rowerów, praktycznie już się nie znakuje. Są oznakowane przez producenta. Zwykle numer nabity jest fabrycznie na ramie w okolicach pedałów. Ten numer jest wprowadzony też w karcie gwarancyjnej jednośladu. Jest to dokładnie takie samo oznakowanie jak policyjne tylko bardziej estetycznie wykonane.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.