Podcięte skrzydła Orlika!

Kilka dni temu na swoją skrzynkę mailową, otrzymałem bardzo ciekawego maila od przedstawicieli „Akademii Górnik”. Dotyczył on organizacji zajęć sportowych dla dzieciaków z naszego miasta.
Wszyscy zapewne pamiętamy z jaką pompą w listopadzie 2010 roku otwierany był Orlik przy ulicy Jaśminowej. Co było później, niestety też wszyscy wiemy.

Okazuje się, że od końcówki listopada Orlik stoi pusty. Tak jest co roku. W związku z brakiem koordynatora, po zmroku nikt nie zapala na nim świateł. Boisko jest także nieodśnieżane, a brak szatni na boisku powoduje, że dzieciaki musiały przychodzić na treningi już przebrane (wykorzystując do tego samochody rodziców). Zimą zachodzi konieczność wynajęcia sal gimnastycznych.

Szkoły pierwotnie miały określoną godzinową stawkę wynajmu sali dochodzącą nawet do 100 PLN netto (123 PLN brutto). Od 1 stycznia 2013 w wyniku zmiany statusu podatnika, podatek nie jest naliczany, więc nowa stawka wynosi 123 PLN !!! Prawda, że logiczne? 😉

Przedstawiciele „Akademii Górnik” zwracali się z prośbą o pomoc przy ustaleniu korzystniejszych stawek za wynajem sal gimnastycznych do Burmistrza Kowalskiego. Bezskutecznie. Czy radni podejmą to wyzwanie?

W Lublinie urząd częściowo rozwiązał ten problem. Prezydent Żuk uruchomił program „sportowa szkoła”, który nakłada na szkoły obowiązek bezpłatnego udostępniania sal gimnastycznych przez 2 godziny dziennie klubom i stowarzyszeniom sportowym. [Tutaj Link] Da się?

Na koniec prawdziwa perła. Wczoraj urząd miejski w Łęcznej, na swojej stronie www, poinformował o najnowszych planach budowy boiska. Urzędowy skryba przekonuje nas o tym, że na nawierzchni z poliuretanu można grać w piłkę nożną. Wydaje mi się, że takie tezy można tworzyć tylko wtedy kiedy jedynym sportem jaki się uprawia, jest pisanie na internetowych forach. Na koniec wspomnę tylko, że ten nowy projekt będzie oczywiście droższy niż Orlik (miasto zapłaci minimum 500 000 PLN!!!. Orlik na Jaśminowej kosztował miasto 316 000 PLN) Ot taka oszczędność po łęczyńsku !!! Nie zdziwi mnie, jeśli kolejny raz plany burmistrza pokrzyżuje jakaś niewyjaśniona i trudna do przewidzenia okoliczność…

PS. Teraz z jeszcze większą niecierpliwością czekam na informację o kosztach adaptacji centrum kultury na hotel.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Podcięte skrzydła Orlika!

  1. Przecież władze interesują tylko pieniądze dla nich. Przecież ich nie obchodzą dzieci i ludzie.

  2. Informacja, która pojawiła się na stronie urzędu, pochodzi z dnia wczorajszego i wcale nie oznacza, że boisko powstanie. Wszyscy wiemy, że nie jest to pierwszy taki „news” z urzędu. Nie jest to też ostatni mój wpis na ten temat na tym blogu. W przyszłości opieraj się proszę na faktach, a oskarżenia o kłamstwo pozostaw dla siebie 😉

  3. Czyli Bartol razem z radnymi na blogach kłamał pisząc, że boiska w roku 2013 nie będzie!

    No to piękna wiarygodność….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.