Rusza Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna!

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna zaprasza młodzież do Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. We wrześniu 2018 roku pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w nowo powstałej szkole.

-Siedziba szkoły będzie się mieścić w Kijanach koło Łęcznej. Nasza oferta jest kompleksowa. Przy szkole będzie działał internat. Zapewniamy również transport na lekcje i treningi – powiedział Maciej Grzywa, prezes Fundacji.

-Będzie to pierwsza w województwie lubelskim Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie będą mieli możliwość uzyskania dofinansowania na sprzęt sportowy, zakupu pakietów zdrowego żywienia i zakwaterowania w internacie przy szkole -dodał prezes Grzywa.

Dzięki współpracy z drużyną kobiet GKS Górnik Łęczna, która jest wielokrotnym Wicemistrzem Polski, projekt zakłada stworzenie klas koedukacyjnych.

Proces edukacyjny zakłada wszechstronny rozwój każdego ucznia, a najlepsi będą mieli szansę na podpisanie zawodowego kontraktu piłkarskiego.

-Rekrutacja do I klasy liceum na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się w najbliższym czasie, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie. Na chętnych do naszej szkoły czeka 50 miejsc. Zapraszamy do kontaktu! – zakończył Maciej Grzywa.

Zostań jednym z nas! Zmień barwy na zielono-czarne. Wszystkich chętnych zachęcamy do odwiedzenia strony szkola.gornik.leczna.pl i śledzenia profili szkoły na Facebooku i Instagramie.

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna została powołana przez Górnik Łęczna SA w 2017 roku w celu szkolenia dzieci i młodzieży. Na co dzień fundacja prowadzi szkolenie w Akademii Sportu i Akademii Piłki. Na wiosnę bieżącego roku rozpocznie się nabór do pierwszej w regionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. We wrześniu 50 chłopców i dziewczynek rozpocznie naukę w liceum.

www: http://szkola.gornik.leczna.pl

Facebook: www.facebook/szkola.gornikleczna

Instagram: www.instagram.com/szkola.gornikleczna

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Rusza Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna!

 1. Pierwsza Szkoła Mistrzostwa Sportowego w woj. lubelskim to SMS w Lublinie na ul. Wojciechowskiej i Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego ul. Projektowa 4 prowadzone już 5 rok, przez WSEI /prywatny SMS bezpłatny/.!!! Absolwentami są pilarze Górnika: P. Szysz/student WSEI/, A. Kędzierski, A. Wójcik,..i inni.Uczniami są bracia Rojek,Bronowicki,Prusak,Najda,Turek,Rachoń,Skałecki,…i kilka dziewcząt z GKS-u.
  Ale inicjatywa dobra szkoda tylko że nie w Łęcznej.

 2. Po Świętach będzie okazja do spotkania się z władzami Szkoły i Akademii i osobistego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Również tych, dlaczego szkoła będzie mieścić się w Kijanach a nie Łęcznej. Już dziś zapraszamy 🙂

  1. SMS fajna inicjatywa, ale:
   1.Powołana tylko po to aby była kasa z Min. Sportu
   2.Czy to ma podstawy? Oczywiście że nie bo nie w Kijanach, tam nikt nie puści dzieci do szkoły
   3.Dlaczego tam? Bo Koordynator nie ma pojęcia o szkołach łęczyńskich i jak słyszałam nie rozmawiał z rodzicami o swoich frywolnych pomysłach (z tego co się orientowałam rodzice są na nie i ja też)
   4.Dlaczego nie w Łęcznej? Taka siła przebicie Akademii u Włodarzy i Łęczyńskiego biznesu
   5.Co ten SMS da? Ano kasę dla koordynatora i trenerów a dla dzieci same koszty bo nawet tak jak jest teraz getr nawet nie potrafią kupić nie mówiąc o innym sprzęcie bo kasy nie ma.
   Dużo bym tu wymieniała ale szkoda mojego języka

 3. Mark. Baza treningowa jest w Łęcznej. Dojazd zapewnia fundacja. To jest określone w tekście powyżej.
  A ja tylko dodam – w końcu…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.