Zlikwidujmy straż miejską! Uratujmy Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna! [Audio]

Jeśli miasto nie poda Stowarzyszeniu GKS Górnik Łęczna pomocnej dłoni, na bramie stadionu może zawisnąć kłódka – alarmuje zarządca obiektów. Pełni obaw są również kibice ekstraklasowego Górnika – możemy przeczytać w artykule tygodnika „Wspólnota Łęczyńska”. Potrzeba aż 600 000 PLN!


O TEJ SPRAWIE URZĘDOWI WAZELINIARZE NIE NAPISZĄ!

Ale od początku.
W Łęcznej funkcjonują dwa podmioty związane z Górnikiem. Pierwszym jest spółka Górnik Łęczna S.A. zarządzająca ekstraklasowym zespołem Górnika, a dodatkowo młodzieżową akademią sportu. Drugi podmiot to Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna, które prowadzi damską sekcję piłki nożnej, tenisa ziemnego, zapasów oraz MMA. Stowarzyszenie zarządza także Stadionem oraz halą sportową przy Al. Jana Pawła II.

Wszystko przez nową ustawę o podatkach i opłatach lokalnych!
Do tej pory Stowarzyszenie płaciło kilkanaście tysięcy podatku jedynie za obiekty biurowe. Po zmianach w ustawie od 1 stycznia trzeba płacić również za grunty i obiekty sportowe. I tak właśnie z kilkunastu tysięcy, zrobiła się naprawdę pokaźna kwota 600 000 PLN podatku do zapłacenia.

Kosiarski, który twierdzi, że żadnego wywiadu gazecie nie udzielał, „mówi” do nas ze zdjęcia (w tej własnie gazecie): „Nie sądzę by radni byli skłonni dać Górnikowi dotację w wysokości kilkuset tysięcy złotych”

To kłamstwo miało jak widać naprawdę krótkie nóżki.

Radni Lepszej Łęcznej podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej wskazali „burmistrzowi z pasją” skąd mógłby wziąć pieniądze. Sprawa jest banalnie prosta. Kolejny raz padła propozycja zlikwidowania straży miejskiej, która co roku obciąża łęczyński budżet kwotą ok. 500 000 PLN.

W trakcie tej samej sesji radny Mariusz Fijałkowski zapytał o pomysły włodarza w tej kwestii. Co takiego usłyszał w odpowiedzi? Posłuchajcie:

To może się udać! Za pośrednictwem bloga apeluję zatem do kibiców, kadry zarządzającej stowarzyszeniem oraz zwykłych mieszkańców Łęcznej. Powróćmy jeszcze raz do pomysłu zbierania podpisów pod projektem likwidacji straży miejskiej. Chętnych, którzy chcieliby zbierać podpisy, zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem telefonu 663 992 981 lub poczty elektronicznej redakcja@lle24.pl. Nie pozwólmy łęczyńskiej władzy wyrzucać po 0,5 mln złotych rocznie w błoto!

– – – POBIERZ LISTĘ – – –
Lista podpisów za likwidacją Straży Miejskiej w Łęcznej

Aby ta informacja dotarła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem!

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „Zlikwidujmy straż miejską! Uratujmy Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna! [Audio]

 1. Przypominam tylko, że Straż Miejska w Łęcznej była już kiedyś zlikwidowana. Część środków zaoszczędzonych przekazano na 2 dodatkowe etaty policji. Brak SM nie zaważył na poziomie bezpieczeństwa i porządku w gminie.

 2. Niedługo zostaną tylko w Łęcznej, bo nikt w normalnych miastach już ich nie chce.
  Przynoszą same straty dla budżetu miasta – a co potrzebują, to miasto im zapewnia:
  – umundurowanie wiadomo dla nich trzeba zamówić, udział w szkoleniach też,jakieś sprzęty typu pała, gaz, kajdanki – po co? – nie wiem, ale trzeba – pokój przesłuchań, komputer, telefony, aparat do zdjęć i cała pieprzona papierologia, oczywiście tylko dla nich, druki, wezwania, protokoły itp.
  No i ich czołg: a to „francóz” zakała „Qurewsko” drogi w utrzymaniu, nie liczę paliwa, olejów, płynów, napraw bieżących, przeglądów, zmiany kół i innych tam akcesoriów no i dla nich najważniejsze to ich wynagrodzenia.
  To wszystko przecież kosztuje.
  A oni nawet miejsc dla inwalidów nie potrafią dopatrzeć.
  Przeważnie wieczorem, czy weekendy, to nawet busy, czy jakieś tam auta z napisem sklep komputerowy na kopertach zaparkowane widziałem i wszyscy mają to daleko w „dupie” 😉
  Bo każdy wie, że czarni wieczorami w soboty, czy niedzielę nie robią.
  A ile osób w zamian za nich można by zatrudnić, chociażby do prac prawdziwie porządkowych, czy do tzw. zieleni w mieście?
  Jak zobaczę listę, pierwszy będę do podpisu za likwidacją tych nierobów. 🙁

 3. Dobry pomysł zlikwidować straż porządku będą pilnować zawodnicy MMA.Dobra zmiana

  1. Gdzie ty widziałeś pilnowanie porządku przez straż miejską w Łęcznej? Chyba, że zaliczasz do tego objazdy osiedli oczywiście samochodem.

   1. A kto uczy porządku kierowców parkujących na całym chodniku lub przejściu na pewno nie [PANOWIE ]

    1. No tak, nieprawidłowe parkowanie – zapomniałem. W końcu samochód nie ucieknie i w ryj nie da przy wypisywaniu wezwania. W tym są skuteczni.

     1. Niestety dla nich nie wypisali i pewnie nie będą mieli okazji. To nie gniew, chociaż może trochę tak, bo nie mogę znieść jak można marnować pół miliona złotych rocznie, żeby utrzymywać kilku nierobów, którzy jeżdżą tylko samochodem po osiedlach i nic z tego nie wynika. Inne podobne do Łęcznej miasta przejrzały na oczy. A u nas beton. Lepiej niech pieniądze idą na inwestycje.

 4. A czy gmina nie może w części lub całości umorzyć takiego podatku?

 5. Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Skąd się wzięła taka kwota?
  Czy to nie gmina ustala wysokości podatków,a ustawa tylko podaje górną granicę?

 6. Nawet jak zlikwidują straż to i tak nic to nie da. Pieniądze pójdą na nagrody, podwyżki, CK. Stowarzyszenie nie dostanie nic. Cieszyliście się z lepszej zmiany w rządzie to macie. PO co komu kluby sportowe skoro ta ekipa nie „harata w gałę”. W końcu programy pomocowe czymś trzeba finansować. Mam nadzieję że ta sprawa jednak zostanie sensownie rozwiązana.

 7. przypomnijmy co Kibice śpiewali podczas meczy gdy Bogdanka zmieniła nazwę klubu „Kosiarski to wróg Górnika….”

 8. On zaczął jako pierwszy od likwidacji GKS Górnik Łęczna, następna będzie nowa dyrekcja kopalni, bo nie da kasy na klub i GKS będzie w III lidze.
  Oby nie.

 9. Zauważcie, że oprócz „Wspólnoty Łęczynskiej” oraz LLE24 nikt więcej o tym nie napisał. Zobaczcie jak wazeliniarze się boją. To jest aż śmieszne. Wszystko co może zaszkodzić Kosiarskiemu jest przemilczane.

 10. Jesteś osobą małej wiary. To jest możliwe i stanie się w momencie usunięcia „wspólnej sakwy” od koryta w gminie. Co do wpisu to jestem dwoma rękami za. Górnik jest Łęcznej potrzebny, straż miejska nie.

 11. w Łęcznej zlikwidować trzeba tylko złodziejstwo kolesiostwo i cwaniactwo i będzie sielanka KTO DA RADĘ TO ZROBIĆ …….NIKT I NIGDY

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.