Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]

30092014516

Półmetrowe pokrzywy, drzewa tarasujące przejście, czy gigantyczne nierówności. To rzeczywistość z którą codziennie muszą mierzyć się mieszkańcy osiedla Słonecznego w Łęcznej. Dzięki uprzejmości Czytelniczki wąsatego bloga, wybierzemy się dzisiaj na wirtualną przechadzkę ulicą Pasternik w pobliżu Stadionu łęczyńskiego Górnika.
Poniższe fotografie pozwolą Wam wczuć się w rolę mieszkańców, którzy zmuszeni są spacerować tymi „chodnikami”. O ile przechadzka w trakcie dnia nie jest ekstremalnie kłopotliwa, to schodzenie z zatarasowanego (wyrastającym z niego drzewem) chodnika na ulicę w godzinach nocnych może zakończyć się potrąceniem przez samochód. Podziwiajcie:

Jak możecie zauważyć, w tym miejscu panują zasady podobne do tych, które znamy z parków narodowych. Nikt nie przeszkadza roślinom w swobodnym wzroście, a wszystko co spadnie na ziemię, pozostaje na niej.
Być może turyści, których Kosiarski zamierza „zwabić” zabetonowaną Starówką będą chcieli zobaczyć coś zielonego. Wtedy ulica Pasternik będzie jak znalazł.
Warto pomyśleć o biletach! ;)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 4 komentarzy do artykułu "Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]"

  1. rysia pisze:

   koło domu ma nie lepiej DOBRY GOSPODARZ

  2. gelo pisze:

   Pan Burmistrz powinien zadbać też o drogę dojazdową do straży pożarnej i
   zarządu dróg bo to nie jest asfalt tylko slalom gigant między dołkami.
   Ale kogo to obchodzi to nie jest środek Łęcznej tylko jakieś zadu..e.

  3. Ferdynand K pisze:

   Czy poznajecie ten teren?
   Szanowna Straży Miejska to jest teren miasta i w centrum Łęcznej.
   Gdzie Wy tak naprawdę jesteście i co robicie?
   Tą drogą codziennie przemieszczają się setki pojazdów – na tej ulicy jest Powiatowa Straż Pożarna, skład materiałów budowlanych, dawna baza GS i droga na tzw.targowisko Łęczyńskie.
   Szanowny Panie Burmistrzu nie wstyd Panu takiego miejskiego chodnika?
   Bo mnie jako mieszkańcowi to naprawdę wstyd.
   Ile lat już stoi to uschnięte drzewo? – nawet już kora z niego opadła. :{

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes