Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]

Półmetrowe pokrzywy, drzewa tarasujące przejście, czy gigantyczne nierówności. To rzeczywistość z którą codziennie muszą mierzyć się mieszkańcy osiedla Słonecznego w Łęcznej. Dzięki uprzejmości Czytelniczki wąsatego bloga, wybierzemy się dzisiaj na wirtualną przechadzkę ulicą Pasternik w pobliżu Stadionu łęczyńskiego Górnika.
Poniższe fotografie pozwolą Wam wczuć się w rolę mieszkańców, którzy zmuszeni są spacerować tymi „chodnikami”. O ile przechadzka w trakcie dnia nie jest ekstremalnie kłopotliwa, to schodzenie z zatarasowanego (wyrastającym z niego drzewem) chodnika na ulicę w godzinach nocnych może zakończyć się potrąceniem przez samochód. Podziwiajcie:

Jak możecie zauważyć, w tym miejscu panują zasady podobne do tych, które znamy z parków narodowych. Nikt nie przeszkadza roślinom w swobodnym wzroście, a wszystko co spadnie na ziemię, pozostaje na niej.
Być może turyści, których Kosiarski zamierza „zwabić” zabetonowaną Starówką będą chcieli zobaczyć coś zielonego. Wtedy ulica Pasternik będzie jak znalazł.
Warto pomyśleć o biletach! 😉

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]

 1. Pan Burmistrz powinien zadbać też o drogę dojazdową do straży pożarnej i
  zarządu dróg bo to nie jest asfalt tylko slalom gigant między dołkami.
  Ale kogo to obchodzi to nie jest środek Łęcznej tylko jakieś zadu..e.

 2. Czy poznajecie ten teren?
  Szanowna Straży Miejska to jest teren miasta i w centrum Łęcznej.
  Gdzie Wy tak naprawdę jesteście i co robicie?
  Tą drogą codziennie przemieszczają się setki pojazdów – na tej ulicy jest Powiatowa Straż Pożarna, skład materiałów budowlanych, dawna baza GS i droga na tzw.targowisko Łęczyńskie.
  Szanowny Panie Burmistrzu nie wstyd Panu takiego miejskiego chodnika?
  Bo mnie jako mieszkańcowi to naprawdę wstyd.
  Ile lat już stoi to uschnięte drzewo? – nawet już kora z niego opadła. :{

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.