Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]

Półmetrowe pokrzywy, drzewa tarasujące przejście, czy gigantyczne nierówności. To rzeczywistość z którą codziennie muszą mierzyć się mieszkańcy osiedla Słonecznego w Łęcznej. Dzięki uprzejmości Czytelniczki wąsatego bloga, wybierzemy się dzisiaj na wirtualną przechadzkę ulicą Pasternik w pobliżu Stadionu łęczyńskiego Górnika.
Poniższe fotografie pozwolą Wam wczuć się w rolę mieszkańców, którzy zmuszeni są spacerować tymi „chodnikami”. O ile przechadzka w trakcie dnia nie jest ekstremalnie kłopotliwa, to schodzenie z zatarasowanego (wyrastającym z niego drzewem) chodnika na ulicę w godzinach nocnych może zakończyć się potrąceniem przez samochód. Podziwiajcie:

Jak możecie zauważyć, w tym miejscu panują zasady podobne do tych, które znamy z parków narodowych. Nikt nie przeszkadza roślinom w swobodnym wzroście, a wszystko co spadnie na ziemię, pozostaje na niej.
Być może turyści, których Kosiarski zamierza „zwabić” zabetonowaną Starówką będą chcieli zobaczyć coś zielonego. Wtedy ulica Pasternik będzie jak znalazł.
Warto pomyśleć o biletach! 😉

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Eko-chodnik na „Słoneczku” [Dużo zdjęć]"

 1. rysia pisze:

  koło domu ma nie lepiej DOBRY GOSPODARZ

 2. gelo pisze:

  Pan Burmistrz powinien zadbać też o drogę dojazdową do straży pożarnej i
  zarządu dróg bo to nie jest asfalt tylko slalom gigant między dołkami.
  Ale kogo to obchodzi to nie jest środek Łęcznej tylko jakieś zadu..e.

 3. Ferdynand K pisze:

  Czy poznajecie ten teren?
  Szanowna Straży Miejska to jest teren miasta i w centrum Łęcznej.
  Gdzie Wy tak naprawdę jesteście i co robicie?
  Tą drogą codziennie przemieszczają się setki pojazdów – na tej ulicy jest Powiatowa Straż Pożarna, skład materiałów budowlanych, dawna baza GS i droga na tzw.targowisko Łęczyńskie.
  Szanowny Panie Burmistrzu nie wstyd Panu takiego miejskiego chodnika?
  Bo mnie jako mieszkańcowi to naprawdę wstyd.
  Ile lat już stoi to uschnięte drzewo? – nawet już kora z niego opadła. :{

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes