Rozbierają opuszczony dom przy Chełmskiej. Co tam będzie? [Zdjęcia]

zdjęcie 806

Jak informują czytelnicy, na działce przy ul. Chełmskiej (przy stacji Shell) wyburzany jest niezamieszkały od dawna dom. Nieruchomość zgodnie z moimi ustaleniami należy do naszej gminy.
W samym urzędzie od lat dało się słyszeć, że ten teren będzie przeznaczony pod budowę domu komunalnego lub socjalnego.

W sumie bylibyśmy pewnie pierwszym miastem, które ofiaruje taki teren (w pobliżu markety, osiedle i targowisko) na taki użytek. Na tą chwilę sytuacja prezentuje się następująco:

Jakie są plany włodarza względem tej działki dowiemy się byc może już na najbliższej sesji w przyszłym tygodniu. Radni z pewnością o to zapytają.

Co Waszym zdaniem przydałoby się w tym miejscu?

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 17 komentarzy do artykułu "Rozbierają opuszczony dom przy Chełmskiej. Co tam będzie? [Zdjęcia]"

  1. Mariusz Fijałkowski pisze:

   Z informacji jakie uzyskałem podczas wczorajszej sesji wynika, że działka w nowym planie zagospodarowania przestrzennego będzie przeznaczona pod budownictwo komunalne. Jednak w przeciągu kilku lat nie liczyłbym na to, że cokolwiek tam powstanie. Nie wiadomo też czy w tej kadencji uda się uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego. Ciągle on on w fazie konsultacji i uzgodnień z właściwymi organami.

  2. BigMac pisze:

   Budynek wyburzony :-) Ciekawe czy to już koniec i jaka lokalna firma to robiła i za ile? Był dom w którym mieszkali bezdomni, teraz została piwnica w której będą mieszkać bezdomni. Pewnie tempo prac będzie jak z przejściem na Wojska Polskiego.

  3. Hipolit pisze:

   Nic nie wiesz o arenie działki więc się nie wypowiadaj, wszystko da się zrealizować wystarczy dobra wola.

  4. wieśniak pisze:

   H.D. i kamieni kupa. Ta działka jest za mała na takie inwestycje o których piszecie. Gminy jest tylko budynek i plac wokół niego.

  5. Ferdynand K pisze:

   Ale macie marzenia, na razie na tym obiekcie kupa gruzu leży i pewnie jakiś czas poleży.
   Po sesji RM marzenia zapewne wasze się spełnią. ;)

  6. 50 pisze:

   A moze by tak jakies Spa,basen ze zjezdzalniami itd a nie ta popierdółka w dwójce czy Lbn?!

  7. kpmo pisze:

   będzie tam OBI co w nim się nic nie robi

  8. Hipolit pisze:

   Niech sobie tam Wamex działa ale to prowincjonalna żenada, a może nareszcie miejsce na jakie to 550 letnie miasto zasługuje.

  9. W moim bloku prawie każdy dom jest finansowany lokatorom przez miasto (nie wiem jak dokładniej to opisać, ale coś w ten deseń). My płacimy sami. Nie potrzeba nam więcej komunalnych mieszkań, które tylko tworzą kolejne patologie. Koledzy wcześniej wypowiedzieli się, że należałoby wybudować jakąś galerię z kinem. Otóż to! To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale pewnie burmistrz jak zwykle będzie miał nas w głębokim poważaniu :( . Miałem okazję być niedawno w Słubicach. Miasto przy granicy z Niemcami, niewiele mniejsze od Łęcznej. Mają ładne 2 galerie handlowe, McDonalds, a nawet kino. Fajnie tam jest. Nie to co w Łęcznej…

  10. Hipolit pisze:

   Bardzo dobry pomysł sprzedać działkę poważnemu inwestorowi który zainwestuje w galerię z kinem i innymi atrakcjami.

  11. calineczka pisze:

   Czas najwyższy, żeby w Naszym mieście powstało porządne centrum handlowe z kinem, kręgielnią i fajnymi sklepami. W Łęcznej NIE MA miejsca gdzie można przyjemnie spędzić czas wolny (szczególnie dla młodzieży). Mam nadzieję, że taki pomysł padnie na najbliższej sesji !

  12. Hipolit pisze:

   Mam nadzieję, że na zdobytej działce w centrum w końcu powstanie obiekt zarówno przydatny jak i ładny pod względem architektonicznym.Brzydoty w tym mieście mamy dość.

  13. LLE pisze:

   Działka bardzo atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów, sądzę że miasto nic nie powinno na niej robić tylko ją sprzedać. To co będzie potrzebne i na co będzie popyt wybuduje się (lub nie) samo. Wielką głupotą byłoby stawianie budynku z mieszkaniami komunalnymi/socjalnymi.

  14. Ferdynand K pisze:

   Pan Sierpiński jak by to widział o je-ju?
   Co pomysłodawca z kamiennego placu ma na myśli teraz – zobaczymy.
   Może tym razem wypożyczalnię rowerów z parkingiem, jak pod lubelskim zamkiem, bo czegoś takiego w naszej Łęcznej nie ma a nasz gospodarz ma jakieś niespełnione własne rowerowe marzenia.
   Jakie – sam pewnie najlepiej wie?
   Wybudował miasteczko rowerowe które latem zarastało mieszanką traw – chaszczami i koniczyną- 5-matek z dziećmi/dziennie, bo ławki do posiedzenia tam akurat są.
   Teraz wybudował rowerowe „wydmy” – gdzieś pewnie w Polsce podpatrzyli i w Łęcznej mamy.
   Co teraz wymyśli?
   W mojej ocenie na działce przy Shellu rewelacji nie będzie – zresztą, co on użytecznego dla mieszkańca Łęcznej zrobił?
   Nawet własną ulotkę wyborczą w której obiecywał tak wiele wykonał na sztywnym śliskim papierze.
   Chyba nie muszę pisać dlaczego ;) ?
   Więc przy ul. Chełmskiej nie oczekujcie od niego za wiele.

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes