Rozbierają opuszczony dom przy Chełmskiej. Co tam będzie? [Zdjęcia]

Jak informują czytelnicy, na działce przy ul. Chełmskiej (przy stacji Shell) wyburzany jest niezamieszkały od dawna dom. Nieruchomość zgodnie z moimi ustaleniami należy do naszej gminy.
W samym urzędzie od lat dało się słyszeć, że ten teren będzie przeznaczony pod budowę domu komunalnego lub socjalnego.

W sumie bylibyśmy pewnie pierwszym miastem, które ofiaruje taki teren (w pobliżu markety, osiedle i targowisko) na taki użytek. Na tą chwilę sytuacja prezentuje się następująco:

Jakie są plany włodarza względem tej działki dowiemy się byc może już na najbliższej sesji w przyszłym tygodniu. Radni z pewnością o to zapytają.

Co Waszym zdaniem przydałoby się w tym miejscu?

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „Rozbierają opuszczony dom przy Chełmskiej. Co tam będzie? [Zdjęcia]

 1. Z informacji jakie uzyskałem podczas wczorajszej sesji wynika, że działka w nowym planie zagospodarowania przestrzennego będzie przeznaczona pod budownictwo komunalne. Jednak w przeciągu kilku lat nie liczyłbym na to, że cokolwiek tam powstanie. Nie wiadomo też czy w tej kadencji uda się uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego. Ciągle on on w fazie konsultacji i uzgodnień z właściwymi organami.

 2. Budynek wyburzony 🙂 Ciekawe czy to już koniec i jaka lokalna firma to robiła i za ile? Był dom w którym mieszkali bezdomni, teraz została piwnica w której będą mieszkać bezdomni. Pewnie tempo prac będzie jak z przejściem na Wojska Polskiego.

 3. Nic nie wiesz o arenie działki więc się nie wypowiadaj, wszystko da się zrealizować wystarczy dobra wola.

 4. H.D. i kamieni kupa. Ta działka jest za mała na takie inwestycje o których piszecie. Gminy jest tylko budynek i plac wokół niego.

 5. Ale macie marzenia, na razie na tym obiekcie kupa gruzu leży i pewnie jakiś czas poleży.
  Po sesji RM marzenia zapewne wasze się spełnią. 😉

 6. Niech sobie tam Wamex działa ale to prowincjonalna żenada, a może nareszcie miejsce na jakie to 550 letnie miasto zasługuje.

 7. W moim bloku prawie każdy dom jest finansowany lokatorom przez miasto (nie wiem jak dokładniej to opisać, ale coś w ten deseń). My płacimy sami. Nie potrzeba nam więcej komunalnych mieszkań, które tylko tworzą kolejne patologie. Koledzy wcześniej wypowiedzieli się, że należałoby wybudować jakąś galerię z kinem. Otóż to! To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale pewnie burmistrz jak zwykle będzie miał nas w głębokim poważaniu :(. Miałem okazję być niedawno w Słubicach. Miasto przy granicy z Niemcami, niewiele mniejsze od Łęcznej. Mają ładne 2 galerie handlowe, McDonalds, a nawet kino. Fajnie tam jest. Nie to co w Łęcznej…

  1. Co ma teoś do budowy galerii??? Jedyne co może zrobić to sprzedać jakiemuś inwestorowi teren i wydać pozwolenie na budowę. Przecież miasto nie będzie stawiać galerii handlowej..

 8. Bardzo dobry pomysł sprzedać działkę poważnemu inwestorowi który zainwestuje w galerię z kinem i innymi atrakcjami.

 9. Czas najwyższy, żeby w Naszym mieście powstało porządne centrum handlowe z kinem, kręgielnią i fajnymi sklepami. W Łęcznej NIE MA miejsca gdzie można przyjemnie spędzić czas wolny (szczególnie dla młodzieży). Mam nadzieję, że taki pomysł padnie na najbliższej sesji !

 10. Mam nadzieję, że na zdobytej działce w centrum w końcu powstanie obiekt zarówno przydatny jak i ładny pod względem architektonicznym.Brzydoty w tym mieście mamy dość.

 11. Działka bardzo atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów, sądzę że miasto nic nie powinno na niej robić tylko ją sprzedać. To co będzie potrzebne i na co będzie popyt wybuduje się (lub nie) samo. Wielką głupotą byłoby stawianie budynku z mieszkaniami komunalnymi/socjalnymi.

 12. Pan Sierpiński jak by to widział o je-ju?
  Co pomysłodawca z kamiennego placu ma na myśli teraz – zobaczymy.
  Może tym razem wypożyczalnię rowerów z parkingiem, jak pod lubelskim zamkiem, bo czegoś takiego w naszej Łęcznej nie ma a nasz gospodarz ma jakieś niespełnione własne rowerowe marzenia.
  Jakie – sam pewnie najlepiej wie?
  Wybudował miasteczko rowerowe które latem zarastało mieszanką traw – chaszczami i koniczyną- 5-matek z dziećmi/dziennie, bo ławki do posiedzenia tam akurat są.
  Teraz wybudował rowerowe „wydmy” – gdzieś pewnie w Polsce podpatrzyli i w Łęcznej mamy.
  Co teraz wymyśli?
  W mojej ocenie na działce przy Shellu rewelacji nie będzie – zresztą, co on użytecznego dla mieszkańca Łęcznej zrobił?
  Nawet własną ulotkę wyborczą w której obiecywał tak wiele wykonał na sztywnym śliskim papierze.
  Chyba nie muszę pisać dlaczego ;)?
  Więc przy ul. Chełmskiej nie oczekujcie od niego za wiele.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.