Nowy konkurs w Urzędzie Miejskim

Całkiem niedawno na urzędowej tablicy ogłoszeń, zawisła informacja o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w 2013 roku. Zgadliście! Będziemy czytać i analizować jego zapisy 😉

Miasto podzieliło konkurs na dwa główne działy. Pierwszy w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Drugi natomiast, dotyczy wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Pozwólcie, że skupię się bardziej na tym pierwszym (bardziej rozbudowanym i znacznie bardziej wartościowym).

Dział „kulturalny”, został podzielony na 7 zadań, każde o innej wartości. Łącznie urząd chce wydać na nie 36 000 PLN.

1. Organizacja na terenie Gminy Łęczna, ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, dotyczącej historii i kultury regionu. Na ten cel, miasto przeznaczyło 4 000 PLN

2. Organizacja na terenie Gminy Łęczna, otwartego, integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej. Wartość tego zadania to 3 000 PLN

3. Popularyzacja teatru na terenie Gminy Łęczna. Tu mamy do dyspozycji aż 10 000 PLN.

4. Organizacja na terenie Gminy Łęczna otwartych imprez integracyjnych dla osób dorosłych. Skromne 2 500 PLN

5. Popularyzacja sztuk plastycznych na terenie Gminy Łęczna. 3 500 PLN

6. Popularyzacja wiedzy o gminie i regionie za 3 000 PLN

7. Wydawanie promującej Gminę Łęczna, publikacji o tematyce informacyjno-kulturalnej. Tu ponownie pojawia się 10 000 PLN

Oferty można było składać do 01.03.2013, więc lada dzień powinna się pojawić informacja o wynikach tego postępowania. Czytając opisy tych zadań, nie sposób nie odnieść wrażenia, że w wynikach przeczytamy o szczęśliwych zwycięzcach z pod znaku CK, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, PLAMY etc. Nie chciałbym oczywiście sugerować, że konkurs został napisany pod/przez wymienione podmioty to ale zapisy punktu 7, moim zdaniem otwierają furtkę do powstania np. „biuletynu miejskiego bis”.

Na koniec, jak zwykle pytania dla Was. Co sądzicie na temat tak rozpisanego konkursu? Macie swoich faworytów?

Dla dociekliwych, pełna treść urzędowego ogłoszenia, dostępna jest [TUTAJ].

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Nowy konkurs w Urzędzie Miejskim

 1. Mówisz o radnym powiatowym i rzeczniku miejskim? Mam to samo zdanie, żyje na koszt podatników, a efektów brak. A mało nie kosztuje.

 2. Proponuję, żeby darmozjady które nic jeszcze nie zrobiły po za opluwaniem Łęcznej i ludzi co chcą coś dla tego miasta założyły jakieś stowarzyszenie i pokazali innym efekty. Na razie ciągną tylko diety i żyją na nasz koszt.

 3. A rzecznik nic , nawet punkciku nie dostał do obróbki tematu.
  Poczekajmy, zobaczymy na pewno wkrótce zreferuje.

 4. uważam, że wszystkie 7 punktów to kompromitacja ukazana znikomą wiedzą na temat kultury.

  Niektóre punkty bez marnowania funduszy mogą realizować szkoły, a resztę ze środków jakie już otrzymują i kapitału ludzkiego powinno robić CK.

  Wydanie promujące gminę należy wykonać za pośrednictwem oraz w internecie i przy użyciu np. Facebooka. Należy zrobić to za darmo w ramach czasu pracy urzędów oraz CK.

  Drogi urzędzie proszę Cię o jedno, zanim postanowisz coś zrobić dla nas, spójrz jak robią to inni. Otwórz swoje horyzonty poza myśl o kolejnej pensji i czerp pomysły od najlepszy.

  DO ROBOTY PAS**YTY! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.