Rodzice: Gdzie się podziała wakacyjna oferta miasta dla najmłodszych?

Wakacje rozpoczęły się na dobre! Centra kultury w miastach powiatowych prześcigają się w wakacyjnej ofercie dla dzieciaków. Oczywiście nie w Łęcznej! Jak pewnie wiecie, mamy tutaj wieloletnią tradycję wakacji/ferii zimowych bez oferty dla najmłodszych. Wchodząc na stronę CK, zamiast oferty wakacyjnej, atakuje nas taka informacja: „Centrum Kultury na ul. Obrońców Pokoju w okresie wakacyjnym będzie czynne w godz. 8:00-16:00. Natomiast CK-Osiedlowy Dom Kultury będzie nieczynny do 14 lipca 2018 r.” To nie żart! Kto im zabroni?
Rodzice nie kryją irytacji. „Jak to możliwe, że w innych miastach, udaje się zorganizować seanse filmowe za pomocą zwykłego projektora, a w Łęcznej nie można liczyć nawet na taką najprostszą atrakcję. Nie wspomnę już o półkoloniach”

Dla porównania sytuacji, tradycyjnie chciałbym Wam pokazać jak wygląda sytuacja w Lubartowskim ośrodku kultury. Warsztaty dziennikarskie, plastyczne, taneczne, planszówki, kino etc. Pierwsze dwa tygodnie wypełnione atrakcjami po brzegi.


Informacji ze Świdnika czy Białej Podlaskiej nie będę tu publikował, bo nieładnie jest kopać leżącego.

Ktoś zapyta: a gdzie jest kino w powiatowym mieście? Nie ma go od lat! Ale spokojnie, z końcem wakacji, bliżej wyborów urzędasy z pewnością zorganizują kino pod chmurką. Tak żeby mieszkańcy nie zdążyli zapomnieć, że Kosiarski/Włodarski taki dobry… Miejmy nadzieję, że temperatura będzie wtedy jeszcze na plusie.

Żeby nie było tak najgorzej to napiszę, że Łęczyńskie Centrum Kultury zaprasza na wakacyjny wyjazd… do Lublina do Centrum Spotkania Kultur, na spektakl teatralny przy okazji którego reklamują się PSLowcy.(LINK)
No tak, zorganizowanie spektaklu teatralnego w Łęcznej przekracza możliwości dyrektora centrum kultury. Jak Wam nie wstyd?

Kosiarski musi odejść!

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Rodzice: Gdzie się podziała wakacyjna oferta miasta dla najmłodszych?

  1. Narzekacie i narzekacie a co wybory to i tak wybieracie tą samą pazerną władzę i mendoradnych

  2. W Niedalekim Ludwinie , półkolonie za 250zl za 2 tygodnie atrakcji i zabaw dla dzieci a w cenie 2 wyjazdy do Dęblina na lotnisko i muzeum wraz z wchodzeniem do niektórych samolotów , oraz do Chełma do kopalni kredy i aquaparku, o licznych zabawach terenowych , i zajęciach z animatorami nie wspomnę . A Łęczna jak zwykle hotel dla artystów w CK i inne atrakcje ale napewno nie dla dzieci i młodzieży, no może poza „działająca” fontanną (tą pod UM) o ile będzie jeszcze działać.

  3. a dajcie spokój z wakacjami i centrum kultury. Ważne że konie mają co pić. Zobaczycie jakie ceny za wodę teraz doje..ią. wiadomo dlaczego.

    1. podobno będą kosmiczne, a orzeł biznesu nagrody dostaje coraz większe, już nawet księgowy, który tyle lat pracował miał dosyć tego syfu i walnął drzwiami…

  4. Bartol zapomniałeś napisać, że jeszcze rajd rowerowy przed wyborami zrobią albo i dwa. Tak bardzo mają w dupie mieszkańców, że tylko przed wyborami możemy na takie tanie ochłapy liczyć.

  5. Dni Łęcznej gówniane, wakacje tez. Za co oni w tym urzędzie biorą pieniądze?

  6. Nawet Puchaczów i Cyców mają ofertę wakacyjną. Skromną, na miarę możliwości i potrzeb, ale mają.Łęczna, wstyd!

  7. Wiecie, że Łęczna już nie ma nawet 19 tysięcy mieszkańców? Z każdym rokiem coraz mniej. Nie dziwię się.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.