Wyniki konkursu w Urzędzie Miejskim

Informacja o wynikach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w 2013 roku, została podana wczoraj przez Urząd Miejski w Łęcznej (LINK). Tak jak się spodziewałem, niespodzianki nie było. Z możliwych 36 000 PLN, aż 26 500 PLN, czyli ponad 73% puli, zgarnęły dwa stowarzyszenia, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej (TPZŁ) oraz Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Plama. Wskazane wyżej podmioty, wykonają 4 z 7 zadań, które szczegółowo opisałem w tym artykule (LINK).

Zapytacie pewnie, co łączy wskazane wyżej stowarzyszenia. Odpowiedź jest prosta, to osoba dyrektora Centrum Kultury w Łęcznej, Eugeniusza Misiewicza. Zgodnie z zapisami krs-online w TPZŁ sprawuje on funkcję prezesa, natomiast w PLAMIE jest członkiem zarządu. Oprócz dyrektora CK, we władzach tych stowarzyszeń zasiadają również inni pracownicy CK oraz radny miejski.

Z niecierpliwością będę czekał na realizację powierzonych zadań. Myślicie, że kolejny raz możemy spodziewać się puzzli, czy tym razem będzie bardziej ambitnie? Niestety na chwilę obecną możemy się tego jedynie domyślać, ponieważ urząd (nauczony doświadczeniem?) nie zdecydował się na ujawnienie informacji o treści złożonych ofert.

P.S. Byłbym zapomniał… niespodziewanym zwycięzcom konkursu oczywiście gratuluję 😉

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Wyniki konkursu w Urzędzie Miejskim

  1. A na sport nie rozstrzygnęli konkursu na tenis i piłkę nożną. Czyżby zbrakło pieniążków? Pobliski Milejów przeznacza na ten cel ponad 100 tysięcy złotych.

  2. Radzę przeczytać ostatni Merkuriusz, jest naprawdę niezły w mojej ocenie najlepszy ze wszystkich. Bardzo dobrze, że są takie organizacje i ludzie, którym się jeszcze chce chcieć. A, że kogoś nie lubicie to wasz problem. Najgorzej, że swoim działaniem chcecie zniechęcić aktywnych ludzi do jakiegokolwiek działania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.