Chciała sprzedać dziecięcy kombinezon, straciła 500 PLN!

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 25-letnia mieszkanka gminy Cyców. Kobieta poinformowała, że za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted wystawiła do sprzedaży kombinezon dziecięcy. Na ogłoszenie odpowiedziała osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła sprzedającą o podanie adresu e-mail celem wysłania linka.

25-latka postępowała zgodnie z przekazanymi instrukcjami. W otrzymanej wiadomości mailowej otrzymała informację, że produkt został zakupiony i należy kliknąć w rubrykę ,,kontynuuj”. Kiedy tak postąpiła została przekierowana na stronę z której wybrała ikonę swojego banku. Wpisała login i hasło do bankowości elektronicznej i potwierdziła logowanie. Kiedy została wylogowana ze strony banku wzbudziło to w niej podejrzenie. Sprawdziła swoje konto na platformie ogłoszeniowej i okazało się, że nie ma tam żadnych wiadomości od osoby kupującej. Ponadto z jej konta zniknęło 500 złotych.

Apelujemy o ostrożność. Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa umieszczonymi na stronach platform handlowych – ,,przeprowadzaj cały proces sprzedaży – od rozmowy z kupującym po otrzymanie zapłaty – na Vinted. W ten sposób będziemy mogli zaoferować ci wsparcie w sytuacji, w której coś pójdzie nie tak”.

Udostępnij ten wpis!