Cyców: Pijany, naćpany i bez prawka!

W sobotę (30.10) dyżurny łęczyńskiej komendy policji, otrzymał zgłoszenie, iż na terenie Cycowa porusza się kierowca, który znajduje się pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna zanim wsiadł za kierownicę jednośladu spożywał alkohol i zażywał środki odurzające.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani łęczyńscy policjanci, którzy w miejscowości Cyców zauważyli podejrzanego motocyklistę. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto w wyniku weryfikacji danych w policyjnych systemach, mundurowi ustalili, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Na domiar złego w garażu, gdzie nieodpowiedzialny kierowca trzymał motocykl policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe z zawartością białej substancji. Podejrzane środki zostały zabezpieczone przez mundurowych w celu przekazania do szczegółowych badań laboratoryjnych.

30-letni mieszkaniec Cycowa został zatrzymany przez łęczyńskich funkcjonariuszy i pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. Nieodpowiedzialny mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i wkrótce za swoje czyny odpowie przez sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Udostępnij ten wpis!