Dzieci z łęczyńskiej SP2 otrzymały karty pracy w języku rosyjskim!

Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej numer 2 przy ul. Szkolnej informują, że ich dzieci otrzymały karty pracy w języku rosyjskim. Jak mamy je wypełnić?

„Polskie dzieci w polskiej szkole otrzymały karty pracy w języku ukraińskim” – tak brzmiała jedna z informacji przesłanych na wąsatą skrzynkę.
Jak się później okazało nie był to język ukraiński, a rosyjski.


Karta pracy to rodzaj ćwiczeń z danego przedmiotu, ma służyć uczniom do zapisywania wiadomości zdobytych w czasie lekcji. Mogą także być formą sprawdzającą wiadomości i umiejętności uczniów nabyte w trakcie zajęć.


W rzeczywistosci, uczniowie co najmniej jednej z klas szkoły podstawowej numer 2 w Łęcznej otrzymali ćwiczenia pisane cyrylicą. „Jak mamy je wypełnić?” – pytają rodzice i przesyłają jeden egzemplarz karty:

W uzupełnieniu, warto podkreślić, że w klasie nie ma żadnego ucznia z Rosji czy Ukrainy, a nauczycielka jest Polką.

O komentarz do tej sprawy poprosiłem szkołę w poniedziałek, niestety do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi.

W komentarzach dajcie znać jak jest w „Waszej” klasie.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „Dzieci z łęczyńskiej SP2 otrzymały karty pracy w języku rosyjskim!

 1. Akurat tutaj nie trzeba czytać polecenia, żeby wiedzieć, co autor ma na myśli. Ogólnie bardzo fajne zadania. Podejrzewam, że nauczyciel znalazł atrakcyjną kartę pracy i w czasie zajęć dokładnie wytłumaczył w jaki sposób wykonać ćwiczenia, bąbelek nie słuchał a opiekun zrobił „aferę o nic”.

  1. „Akurat tutaj nie trzeba czytać polecenia, żeby wiedzieć, co autor ma na myśli. Ogólnie bardzo fajne zadania. ” – dokładnie , ruski agent doskonale wie co ma na myśli, – bo on myśli , w przeciwieństwie do …… was …..

   1. powyższy komentarz bardzo mnie zaniepokoił. Do teraz byłam przekonana, z na tym blogu nie spotkam się z mową nienawiści, a jedynie z konstruktywnymi komentarzami. Cóż….

  1. „Dla działań matematycznych język jest nieistotny, robicie aferę zamiast zająć się czymś ważnym. Pozdrawiam” — masz rację – zajmij się czymś innym ty sowiecie

   1. antyPO – pragnę przypomnieć Panu o elementarnych zasadach kultury dyskusji, bo chyba zapomniał Pan zabrać je z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.