Ekstremalna droga krzyżowa ponownie w Łęcznej!

W tym roku po raz kolejny z naszego miasta wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Odbędzie się 22 marca. Łącznie przygotowano 9 tras, z czego najkrótsza ma 40, a najdłuższa 64km. Podróż możecie zakończyć w Łęcznej, Rogóźnie, Wąwolnicy, Lublinie i Chełmie.

Tradycyjnie rozpoczynamy mszą świętą 22.03 o godzinie 18:00 w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej lub w przypadku trasy Różowej o godzinie 17:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Rogóźnie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu nocą wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.

EDK ma charakter indywidualny, podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły. Przed wyruszeniem w drogę należy się dobrze się do niej przygotować. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, 2 pary skarpet na zmianę, oświetlenie, najlepiej tzw. czołówkę z żarówkami typu LED i tradycyjną latarkę oraz zapasowe baterie, przenośną ładowarkę do telefonu, prowiant na drogę a także elementy odblaskowe.

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK) narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości (MSR), a jej twórcą jest ks. Jacek „Wiosna” Stryczek. Polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. EDK ma charakter dobrowolnej i indywidualnej praktyki religijnej. Każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność.

Podczas EDK nikt nie będzie pytał Cię o intencje, z jaką wyruszasz. Czy chcesz sprawdzić swoje siły, bo
uważasz się za zdrowego, wysportowanego człowieka? A może chcesz zrozumieć sens cierpienia,
poczuć je na własnej skórze.

Może cisza pozwoli Ci odpowiedzieć na ważne pytanie o samotność, cel życia, wartości, rodzinę…
Sam wyznaczasz sobie, po co z nami wyruszasz. Pewne jest jedno, czy tego chcesz czy nie, każdy kilometr zbliżą Cię do Męki Chrystusa. EDK to wspaniała okazja by poddać weryfikacji swoje mocne strony, odnaleźć i zahartować słabe. To spotkanie z sobą samym, które odmienia życie.
Więcej informacji i zapisy dostępne na stronie edk.org.pl

Udostępnij ten wpis!