Górnicy w galowych mundurach odwiedzą szkoły

Kopalnia Bogdanka zainicjowała akcję „Powrót do szkoły z okazji Dnia Górnika”. W jej ramach górnicy w galowych mundurach będą odwiedzać szkoły i przedszkola i tam opowiadać o pracy w kopalni.

Jak informuje portal górniczy https://nettg.pl/, wspomniana akcja to część obchodów tegorocznego Dnia Górnika, czyli Barbórki. Na razie spółka szuka chętnych, którzy chcą reprezentować lubelską kopalnię na spotkaniach z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Warunkiem jest chęć podzielenia się swoja wiedzą na temat górniczej pracy i posiadanie stroju galowego.

„Zachęcamy Was do osobistego włączenia się w tegoroczne obchody Dnia Górnika 2023 – sprawmy razem, by nasza praca i pasja stawały się inspiracją dla przyszłych pokoleń. Już teraz zachęcamy Was do zgłoszeń na wizyty w lokalnych przedszkolach i szkołach, podczas których opowiecie dzieciom o ciężkiej, ale dumnej pracy górnika. Dzieci będą miały szansę poznać m. in. tajniki naszego stroju górniczego i otrzymają upominki od LW Bogdanka na zakończenie spotkania” – przekazali przedstawiciele kopalni.

Termin zgłoszeń upływa 31 października.

We wtorek, 17 października, Lubelski Węgiel Bogdanka poinformował o wstępnych wynikach finansowych za trzy kwartały 2023 roku. Wynika z nich, że od początku roku do końca września kopalnia wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 256,7 mln zł.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu LW Bogdanka skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły 2688,8 mln zł, wynik EBITDA 673,4 mln zł, wynik EBIT 309,0 mln zł, a zysk netto: wyniósł 256,7 mln zł.

Udostępnij ten wpis!