Jak bronić interesów Urzędu Miejskiego.

Właśnie taki powinien być tytuł poradnika, który moim zdaniem śmiało może wydać osoba pisząca artykuły na portalu leczna24, żartobliwie nazywanym przez internautów „urzędmiejski24” czy „Radio Erewań”.
Dzisiejszy artykuł pod tytułem „Czy te dzieci leżą tu za grzechy ???”, to jeden z lepszych argumentów na poparcie mojej tezy.
Zgodnie z „informacjami” autora, sprawa dotyczy cmentarza komunalnego w (jakiejś) miejscowości Podzamcze koło Łęcznej. Oczywiście nie ma tam żadnej wzmianki wprost o tym, że jest to cmentarz, który sfinansował i za który odpowiada, Urząd Miejski w Łęcznej. No bo po co… Jest natomiast informacja o szybkiej i zdecydowanej reakcji „kierownika miejskiego referatu” (nie wiadomo z jakiego miasta) w stosunku do jakiegoś pracownika (być może nie ma nazwiska). Chciałbym wyjaśnić, że chodzi tu oczywiście o Referat Planowania Przestrzennego i Gospodarowania Mieniem Gminnym, Urzędu Miejskiego w Łęcznej. Ale kto by się tam takimi szczególikami przejmował… Nie można przecież postawić TEGO urzędu w złym świetle… W finale artykuł zostaje „przykryty” niezwykle pilnym, niemogącym czekać, apelem o noszenie odblasków 😉

Jedyną rzeczą, którą mogę zaliczyć na plus całej sprawy, są przeprosiny ze strony kierownika w/w referatu. Naprawdę rzadko zdarza mi się słyszeć takie słowa od urzędnika. Oczywiście w szybkie przywrócenie terenu do ładu, nie wierzę. Tak już mam 😉

Zapytacie być może, a gdzie podziała się rzetelność dziennikarska autora? Cóż… w mojej opinii w tym wypadku, ani dziennikarska, ani rzetelność.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Jak bronić interesów Urzędu Miejskiego.

  1. Bardzo dobra reakcja Urzędu Miasta. Chociaż cmentarz nie znajduje się w naszym mieście to i tak pracownicy Urzędu zadbali o porządek na nim. To jest właśnie obywatelska postawa. Chcę dodać, że nie po raz pierwszy Urząd dba o cmentarz. Niech przypomnę kwestowanie Pana Grzegorza, Rzecznika Urzędu, w celu zebrania funduszy na odnowę zabytkowych nagrobków na cmentarzu miejskim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.