Jak głosowali mieszkańcy Łęcznej? Wyniki

To były zdecydowanie rekordowe wybory. Frekwencja w powiecie łęczyńskim wyniosła prawie 71%. Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Niespełna połowa głosów oddanych w naszej najbliższej okolicy trafiła do PiS. Który z polityków cieszy się największym zaufaniem wśród naszych wyborców?

29 535 mieszkańców powiatu łęczyńskiego oddało głos w wyborach do Sejmu. Daje to frekwencję na poziomie 70,90%. Wśród gmin najwyższą frekwencją wykazała się gmina Puchaczów 75,51%. Były też głosy nieważne. Ich liczba to 681.

Prawie połowę, bo aż 14 582 głosów w naszym powiecie otrzymali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości (49,37%). Druga była Koalicja Obywatelska z wynikiem 6 011 głosów (20,35%). Na miejscu trzecim wylądowała Trzecia Droga(Hołownia z peeselowcami), osiągając 3322 głosy (11,25%).

Kolejna była Konfederacja, którą poparły 2902 osoby(9,83%), a listę ugrupowań, które przekroczyły próg wyborczy zamyka Lewica, z wynikiem 1274 głosów (4,31%).

Pewnie zastanawiacie się, który z kandydatów cieszy się największym zaufaniem wśród naszych mieszkańców? Nie będzie zaskoczenia. Najwięcej głosów otrzymał Przemysław Czarnek z PiS (5665), drugi był Artur Soboń z PiS (4665 głosów), a podium zamyka Krzysztof Bojarski z KO z wynikiem 4228 głosów. Na chwilę obecną na pewne mandaty do sejmu mogą liczyć jedynie przedstawiciele PiS.

Do Senatu mieszkańcy wybrali Grzegorza Czeleja (PiS), który zdobył 15 188 głosów (51,69%)

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Jak głosowali mieszkańcy Łęcznej? Wyniki

  1. Cieszy mnie , że nareszcie zauważono grób żołnierzy którzy życie Swe oddali w obronie naszej ojczyzny
    Ja myślałam , że będą położone płyty z granitu a to nasypali żwirku martwi mnie , że jak wiatr zasieje zielsko to w tych kamykach będzie rosło tak jak jest na placu przed cmentarzem .Kostka jest zarośnięta trawą i zielskiem . naszą Władze nie stać na opryskiwacz i oprysk zrobiony zaraz na wiosnę . Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać ?

    1. Pani Stefanio, próbuję odnaleźć sesję na której miała Pani swoje wystąpienie m.in. w temacie zieleni miejskiej. Czy pamięta Pani w którym to było miesiącu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.