Kluczyki i dwa promile. Co mogło pójść nie tak?

Zdarzenie miało miejsce wtorkowej nocy w jednej z miejscowości położonej w gminie Milejów.

Z rozmowy ze zgłaszającą wynikało, że kompletnie pijany kierowca pojazdu marki Renault wjechał w ogrodzenie jej posesji ,zaś podczas próby ucieczki kilkukrotnie się przewrócił.

Na miejsce natychmiast pojechali łęczyńscy policjanci. Na miejscu zastali leżacego na trawniku 72-letniego mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie wstać i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że stracił panowanie nad samochodem i wjechał w znak i ogrodzenie, na którym zakończył swoją jazdę, uszkadzając auto. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym został zatrzymany.

Ponadto mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu, który został odholowany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz uiszczenie świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wynosi ono od 5 do 60 tysięcy złotych. 

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.