Kolejne 200% podwyżki? – tym razem śmieci!

Ledwie opadł kurz po podwyżce podatków na poprzedniej sesji rady miasta, a mamy już nową sensacyjną wiadomość. Portal www.leczna.pl informuje o „rewolucji śmieciowej w gminach”. Pośród całej tej urzędowej papaplaniny, jak zwykle nie znajdujemy nawet odrobiny informacji o tym, że opłata miesięczna „za śmieci” która dzisiaj wynosi ok. 7,30 PLN (w spółdzielniach), w przyszłym roku może wynieść aż 24 PLN!!!!

Szczegółowe wyliczenia znajdziecie na blogu radnego Pawlaka: LINK

Dalej w urzędowej notce czytamy:

„Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 roku we wszystkich gminach w całej Polsce. Do tego czasu nowe rozwiązania konsultowane będą z mieszkańcami, spółdzielniami, organizacjami pozarządowymi.”

Czyżby asekuracyjnie nie napisano kto będzie te konsultacje przeprowadzał, żeby później niczego nie zarzucić urzędasom?

„Wszystko wskazuje na to, że przetargiem zainteresowanych będzie co najmniej kilka firm, które złożą konkurencyjne oferty.”

Informację o tym jak bardzo konkurencyjne oferty mają być złożone, możemy miedzy słowami wyczytać z informacji zamieszczonej przez radnego Pawlaka:

„Dlaczego więc ma być tak drogo? Podczas szkolenia usłyszeliśmy, że to na wszelki wypadek, PGKIM prowadzi modernizację składowiska, trzeba zatrudnić urzędników, praca przy taśmie segregacji odpadów jest bardzo ciężka (a co to ma do rzeczy?!), a poza tym zawsze łatwiej z ceny „zejść” niż potem podnieść ją w górę.”

Wygląda więc na to, iż nie zważając na konieczność ogłoszenia przetargu i tak finalnie jego zwycięzcą okaże się nasz niezastąpiony miejscowy PGKiM, który dotąd ostro „golił” mieszkańców Łęcznej za wodę. Teraz będzie miał doskonałą szansę „golić” nas za śmieci. Przejrzysta gmina, nieprawdaż?

PS. Tymczasem „miejski niedorzecznik/skryba” zabawnie „informuje” nas, że „Mieszkańcy będą uiszczać opłatę określoną przez Radę Miejską”. Drogi Panie, czy to ta sama zła rada, która podnosi podatki? Czy napisanie, kto wychodzi z „propozycją” stawki do zatwierdzenia przerastało Pana możliwości intelektualne??

Udostępnij ten wpis!