Krzysztof Niewiadomski starostą! Uratuje powiat czy zgasi światło? [Video]

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza sesja rady powiatu wybranej w październikowych wyborach. Podczas zgromadzenia radni
wybrali nowe władze Powiatu łęczyńskiego. Znane są już nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady oraz skład zarządu powiatu. Jesteście ciekawi kogo tam znajdziemy?

Można odnieść wrażenie, że poprzednie władze w powiecie zmiotło tornado. I słusznie! Mamy więc zupełnie nowe osoby u powiatowych sterów. Oczywiście sam proces wyboru nie poszedł tak gładko jakby można było sobie to wyobrażać. Do walki o fotel starosty stanęli pierwotnie Roman Cholewa (PSL) i Krzysztof Niewiadomski (PIS).
Kosiarski wiedząc, że ustępujący starosta (PSL) ma nikłe szanse na reelekcję, zaproponował aby do boju o stołek starosty wystartował również lider PIS w Łęcznej Piotr Winiarski. Takie działanie miało na celu ew. rozbicie głosów oddawanych na kandydatów PIS i w rezultacie zwiększyć szansę kandydata PSLu na reelekcję. Plan się nie powiódł. Winiarski odmówił kandydowania.

Jak doskonale wiemy, powiat łęczyński po rządach koalicji PSL i Wspólnej sprawy znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Czas pokaże, czy nowe władze (PIS) będą w stanie wyciągnąć go z zapaści, czy może skończy się tak, że nie będzie już czego ratować.

A teraz najważniejsze, czyli nazwiska i stanowiska:

Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski

Wicestarosta Łęczyński Dawid Kostecki

Członkowie Zarządu Powiatu
Arkadiusz Onyszko
Piotr Rybak
Michał Woźniak

Zgodnie z nowymi przepisami, Cały przebieg dzisiejszych obrad został nagrany. Możecie go obejrzeć poniżej:

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Krzysztof Niewiadomski starostą! Uratuje powiat czy zgasi światło? [Video]

 1. Patrząc w perspektywie czasu dobrze, że go wybrali szybciej zatopi powiat. Zbędny twór, tylko bawić się potrafili na dożynkach.

 2. PO i TWÓJ SAMORZĄD – nie jest wam wstyd, ze oddaliście władze ludziom, którzy nie maja pojęcia o zarządzaniu powiatem ? Nie dostając przy tym nic.. hm a może jednak chodzi o szpital ?

 3. Niektórzy radni nawet do końca nie byli.
  Panie burmistrzu nie wstyd panu, bo to pan prawdopodobnie jest największym przegranym w tych wyborach samorządowych?

 4. Pan Kostecki próbował zostać ostatnio radnym, ale w… Lublinie (z okręgu V tj. Wschód i północny Wschód Lublina). Nie udało mu się.

  1. eheheeh kiedys tak przywieżli burmistrza do Łęcznej,w teczce, dno i metr mułu nic sie nie nauczylismy

 5. Teraz powiat to popłynie z siłą wodospadu, zwłaszcza że ten człowiek o powiecie nie wie nic.
  Ponadto nie chodzi o powiat tylko o szpital.

  1. Tak chodzi o szpital pan bojarski nie dostanie premmi w ilości 26.000 Ale go to boli

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.