Łęczna: Chciała sprzedać perfumy, straciła 500zł!

Wczoraj policjanci z łęczyńskiej komendy przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego portalu internetowego. 41-latka wystawiła na sprzedaż perfumy. Chwilę po publikacji ogłoszenia otrzymała wiadomość potwierdzającą zakup wystawionych perfum i w celu dokończenia procesu transakcji została poproszona o podanie adresu mailowego.

Po podaniu maila sprzedająca dostała sprecyzowaną instrukcję postępowania oraz link, w który miała kliknąć, aby potwierdzić zamówienie. Po kliknięciu w link, mieszkanka Łęcznej wybrała swój bank, a następnie zalogowała się do bankowości internetowej. Kolejno wpisała kody, które otrzymała w wiadomości sms na swój telefon. Finalnie kobieta zamiast otrzymać płatność 50 złotych, straciła 500 złotych.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić w podejrzane linki, które wymagają podania danych do logowania w bankowości internetowej. Pamiętajmy: kody sms czy Blik podajemy przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy sami mamy otrzymać pieniądze. Oszust posiadając takie dane może pozbawić nas wszystkich środków, a nawet zaciągnąć w naszym imieniu kredyt.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Czytelnicy napisali 1 komentarz do artykułu "Łęczna: Chciała sprzedać perfumy, straciła 500zł!"

  1. kalia pisze:

    Tyle razy już wszędzie było pisane o podobnych zdarzeniach, tyle ostrzeżeń. A naród dalej ciemny. Kosztowna bezmyślność warta śmiechu niż współczucia.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes