[Łęczna] Mimo kryzysu CK wydaje prawie 50 000 PLN na aparaty i komputer

Kryzys dotarł do samorządów. W związku z tym, że przedsiębiorcy nie mogą pracować, mniejsze wpływy zasilają kasę urzędów. Pewnie słyszeliście, że dyrektor CK w Łęcznej obniżył pensje swoim pracownikom (sobie nie obniżył). Teraz dowiadujemy się, że zamierza kupić aparaty fotograficzne i komputer za prawie 50 000 PLN!

Przed ostatnią sesją rady miasta, radni otrzymali dokumenty, z których wynikało, że zapowiadają się zmiany w budżecie. Wśród wielu zmian, jedna była szczególnie interesująca:
Dyrektor CK wnioskował o zmianę przeznaczenia 47 000 PLN, które pierwotnie miały być wydane na imprezy kulturalne.
Teraz za tą kwotę dyrektor chciał kupić dwa aparaty fotograficzne i komputer.

Nie przewidzieliście się, w obliczu kryzysu, i 5 000 000 PLN kredytu (LINK), który Włodarski chce zaciągnąć. Dyrektor CK zamierza przeznaczyć niemal 50 000 PLN na elektronikę. Poniżej oficjalny dokument:

Jak zachowali sie radni? Pomysłowi kuriozalnego wydatkowania sporych środków sprzeciwili się jedynie Jacek Pelica i Mariusz Fijałkowski.
Zdecydowana większość głosowała za tą zmianą. Mało tego, znalazł sie także radny, który bronił takiego wydatkowania pieniędzy w czasie kryzysu. To radny Skibiński. Zobaczcie sami:

Trzeba przyznać, że radny Skibiński wspiął się tutaj na intelektualne „wyżyny”.
No dobra, poważnie. O czym on pier%oli? Czy ktoś to rozumie? „Ten sprzęt kosztuje” Jakbym słyszał księdza z Torunia, zbierającego na kolejny biznes.
Kto wybiera takich radnych?

Wynik głosowania poniżej:

Tak, Ci ludzie w teorii reprezentują mieszkańców Łęczna. Co za wstyd!Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „[Łęczna] Mimo kryzysu CK wydaje prawie 50 000 PLN na aparaty i komputer

 1. Wiemy że dyrektor CK jest pasjonatem fotografii,znamy wiele jego fotografii ale teraz kupować tak drogi sprzęt to zabytek , co będzie uwieczniał ,imprezy których nie ma?i nie wiemy kiedy mieszkańcy wezmą udział? Szalony pomysł!!

 2. dobre !!
  aparat za 40 baniek?, nie starcza dyrektorowi 900 tys na CK w Łęcznej na aparat ? wszyscy mieszkańcy oszczędzają na włodarskiego podwyżki woda, śmieci itd., a ten kupuje aparat !! i głosował za tym projektem pan Antonii człowiek SOLIDARNOŚCI !! dziwne to troszkę jak myślicie?
  Centrum Kultury w Łęcznej prowadzonej przez Miśka nie funkcjonuje ,a festyn raz na 10 lat(z nie trafioną datą) to troszkę chyba za mało!! dzieci, młodzież , 1/2 dorosłych nawet nie wie że taka instytucja istnieje w mieście!

  1. Zwykła marionetka. Zdarza się ze Ci ludzie nie wiedzą z jakiej okazji podnoszą ręce. Mają podnieść i już.
   Przypadek radnej Mazurkiewicz która kilka dni po spotkaniu w którym sama brała udział, pytała na sesji czego ono dotyczyło, nie jest odosobniony.
   Pytanie, kto ich wybiera?

  2. Teraz wszyscy usłyszą o CK, ponieważ z informacji jakie otrzymali radni, aparaty i komputer mają posłużyć temu, żeby transmitować online różne wydarzenia kulturalne. Teraz to dopiero będzie kultura 😉

   Dodam tylko, sprzęt został zakupiony z pieniędzy niewydanych na imprezy kulturalne.

 3. Przecież to są jakieś jaja?!

  Taka kasa na jakiś aprat, przecież zdjęcia można robić już dobrym telefonem! I to jest fakt!

  Kpina, my zwykli ludzie jesteśmy dla niektórych NIKIM !

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.